fbpx
20 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Niezwykła moc lasera – bez niechcianych włosów, blizn i zmarszczek

reklama
Wyślij przez
0

Laser to narzędzie, które w kosmetologii estetycznej XXI wieku jest niezastąpione. To dzięki niemu w szybki i praktycznie bezbolesnych sposób można pozbyć się niechcianego owłosienia, blizn, przebarwień, rozstępów i innych niedoskonałości. Laser frakcyjny jest jedną z najbardziej skutecznych, a przy tym najmniej inwazyjnych form odnawiania naskórka i korekcji niektórych defektów estetycznych, z depilacji laserowej mogą natomiast skorzystać już wszystkie kobiety, bez względu na kolor owłosienia.

  1. Laser frakcyjny – jak działa?
  2. Jakie zmiany usuwa laser frakcyjny?
  3. Na czym polega depilacja laserowa?
  4. Zalety depilacji laserowej

Laser frakcyjny – jak działa?

Laser frakcyjny to inaczej laser światłowodowy zbudowany z włókna szklanego. Wytwarza on mikroimpulsy, które są rozrzucane równomiernie po skórze za pomocą głowicy skanującej. Dzięki takiej technologii możliwe jest nie tylko odmłodzenie skóry. Z pomocą lasera frakcyjnego można usunąć głębsze zmarszczki, blizny i rozstępy. Co ważne, nowoczesna technologia pozwala uniknąć tworzenie się widocznych, a przede wszystkim bolesnych ran. Wszystko dzięki temu, że światło lasera nakierowane jest na małe obszary naskórka i sięga głębiej w skórę. W ten sposób wiązka laserowa pobudza skórę do produkcji kolagenu i macierzy zewnątrzkomórkowej. To te dwie substancje odpowiedzialne są za elastyczność i jędrność skory, a jednocześnie sprawiają, że jej włókna stają się mocniejsze.

 Jakie zmiany usuwa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny sprawdza się nie tylko w redukcji zmarszczek, usuwaniu blizn, znamion i przebarwień. Radzi sobie świetnie z problemem nierównego kolorytu skóry, bliznami pooperacyjnych, pourazowymi czy potrądzikowymi. Bardzo często wykorzystuje się go również do usuwania rozstępów, które powodują kompleksy u bardzo wielu osób. Aby skutecznie pozbyć się problemu wystarczą 2-3 wizyty. Centrum laseroterapii zawsze odpowiedzialnie dobiera ilość potrzebnych zabiegów do rodzaju zmiany. Więcej możesz dowiedzieć się tutaj: https://epicentrum.olsztyn.pl/zabiegi/laseroterapia/laser-frakcyjny/

Na czym polega depilacja laserowa?

reklama

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera bazuje na bezpośrednim oddziaływaniu wiązki światła na mieszki włosowe. Zawarta w nich melanina w całości pochłania energię pochodzącą z wiązki laserowej, co prowadzi do całkowitego usunięcia mieszka włosowego, a więc i samego włosa. Zostaje on trwale uszkodzony, dlatego też depilacja laserowa pozwala na bardzo długi czas zapomnieć o problemie niechcianego owłosienia. Nowoczesne rozwiązania, takie jak stosowane w Epi Centrum, to urządzenia, które samodzielnie analizują ilość melaniny zawartej we włoskach i dopasowują do niej parametry zabiegu. To z kolei sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. Obecna technologia pozwala wykonać zabieg depilacji niezależnie od karnacji, koloru owłosienia, poziomu opalenia skóry. Jeszcze do niedawna te wszystkie elementy miały znaczenie, dzisiaj z każdym z tych problemów urządzenia do depilacji sobie radzą.

Zalety depilacji laserowej

Centrum laseroterapii to najlepsze miejsce, aby poddać się tego typu zabiegowi. Gwarancja najnowocześniejszych urządzeń i wykwalifikowanej kadry to wszystko, czego potrzeba do ostatecznego sukcesu. Sama depilacja laserowa ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim pozwala trwale (na bardzo długi okres czasu) pozbyć się niechcianego owłosienia. Dzięki specjalnym systemom chłodzenia zamontowanym w urządzeniach zabiegi są prawie bezbolesne. I co najważniejsze, są one skuteczne w przypadku wszystkich typów owłosienia. Zarówno klientki z jasną karnacją, jak i ciemną, po wakacjach przez nimi, właściwie o każdej porze roku mogą poddać się zabiegowi depilacji. Trzeba natomiast pamiętać, że w przypadku tego typu zabiegu konieczne jest powtórzenie co najmniej kilka razy (przeciętnie od 4 do 8). Wynika to z tego, że podczas jednego zabiegu trwale uszkadzanych jest około 20-30% całego owłosienia. Część włosków na przykład dopiero zaczyna rosnąć. Aby usunąć wszystkie, konieczna jest seria zabiegów. Nie jest to chwyt marketingowy, ale wynik takiej a niej innej struktury ludzkiego owłosienia, które nie rośnie równomiernie.  W porównaniu do zabiegów usuwania owłosienia woskiem lub pastą cukrową nie trzeba jednak czekać na odpowiednio duży wzrost włosków, natomiast trzeba liczyć się z tym, że zabieg trzeba będzie powtórzyć kilkukrotnie. Żadne centrum laseroterapii nie obieca pełnego sukcesu po pierwszym zabiegu. Więcej dowiesz się tutaj: https://epicentrum.olsztyn.pl/zabiegi/laseroterapia/depilacja-laserowa/

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Koszt depilacji laserowej zależy w dużej mierze od partii ciała, która oddawana jest zabiegowi. W przypadku twarzy, brody, barków, brzucha koszt jednorazowej wizyty to 100-150 zł. Nieco więcej kosztuje usunięcie owłosienia ze strefy bikini, łydek i ud (200-250 zł). Za depilację laserową całych nóg jednorazowo trzeba zapłacić około 500-550 złotych. Warto jednak pamiętać, że docelowo depilacja laserowa pozwala zaoszczędzić konkretne kwoty, które regularnie wydaje się na akcesoria do innych rodzajów depilacji oraz kosmetyki do niej przeznaczone. Na rynku pojawia się coraz więcej klinik oferujących tego typu usługi, coraz lepiej pozycjonują one swoje usługi (na przykład z pomocą Adcube), dzięki czemu konkurencyjność usług cały czas rośnie.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze