fbpx
5 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Rozświetlony Kościół Garnizonowy

reklama

Dzień przed świętem 11 listopada kolejny obiekt na olsztyńskiej starówce zostanie podświetlony. Będzie to pierwszy etap prac iluminacyjnych prowadzonych przy Kościele Garnizonowym.

W ten sposób staramy się promować olsztyńskie zabytki – podkreśla prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Ten termin jest szczególny z dwóch powodów: Kościół zostanie podświetlony w przede dniu Święta Niepodległości, w roku w którym obchodzimy 100-lecie wybudowania świątyni.

Chcemy, by te dwie wieże, na wzór latarni morskich, wskazywały podróżnym drogę do Olsztyna – mówi Karol Więckowski, pełnomocnik prezydenta ds. infrastruktury i gospodarki elektroenergetycznej. – Wieże, jedne z ikon naszego miasta, widać już przy wjeździe do Olsztyna na krajowej szesnastce od strony Ostródy.

reklama

W pierwszym etapie iluminacji kościoła podświetlone zostaną dwie wieże i główny trzon kościoła. Świątynia rozświetli się 10 listopada podczas mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 18.

Kamień pod budowę Kościoła Garnizonowego, według projektu Ludwika Dihma, położono 4 maja 1913 roku. Obiekt tworzony był z myślą o rozrastającym się garnizonie wojskowym. Budowla ma charakter trzynawowego kościoła gotyckiego. Zdobią ją dwie wieże o wysokości 58 m.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztyniak

Gratuluję pomysłu! Będzie pięknie. Dobrze by było wyeksponować jeszcze mosty kolejowe od strony starówki.