fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 12 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Program KO dla Warmii i Mazur: przywrócenie małego ruchu granicznego, inwestycje drogowe

Przywrócenie małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim, utworzenie zielonej doliny w regionie i inwestycje drogowe proponuje w programie wyborczym dla Warmii i Mazur Koalicja Obywatelska.

„Już nie raz udowadnialiśmy, że jesteśmy skuteczni w negocjacjach z Brukselą, dlatego po raz kolejny wynegocjujemy duży program dla Polski Wschodniej. To kolejne setki milionów euro, które wpłyną do naszego województwa. Zadbamy o to, by mieszkańcy mogli korzystać z wyodrębnionych pieniędzy dla przygranicznych terenów” – zapowiedział w poniedziałek wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński.

Jak dodał, Koalicja Obywatelska będzie zabiegać by do regionu trafiało więcej inwestycji z krajowego zasobu. Zadeklarował, że będzie kontynuowany fundusz chodnikowy, realizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz samorząd gminy Olsztyn, który jest dobrze oceniany przez mieszkańców. Podobnie będzie z programem odnowy dróg wojewódzkich.

KO będzie też realizować program ochrony przeciwpowodziowej subregionu elbląskiego, a także wspierać finansowo Ochotnicze Straże Pożarne oraz Wodne Ochotnicze Pogotowia Ratunkowe, działające w regionie Wielkich Jezior Mazurskich – podkreślił Kuchciński.

Priorytetem są inwestycje drogowe m.in. dokończenie drogi ekspresowej S 16 do Ełku i S 5 do Ostródy oraz budowa północnej części obwodnicy Olsztynie. Wśród innych ważnych inwestycji poprawiających infrastrukturę drogową wskazał drogę krajową 51 do przejścia granicznego w Bezledach oraz 53 do portu lotniczego w Szymanach. Dodał, że Koalicja Obywatelska przeprowadzi inwestycje niezbędne w porcie morskim w Elblągu, dzięki którym możliwy będzie przeładunek do 1,5 miliona ton rocznie a liczba miejsc pracy wzrośnie do 700.

Wicemarszałek Jolanta Piotrowska oceniła, że „granica z obwodem kaliningradzkim musi przestać być ścianą”. „By pobudzić rozwój gospodarczy, przywrócimy ruch graniczny w całym regionie, a nie tylko w przygranicznych powiatach. Chcemy uruchomić nowe przejście graniczne między Polską a Rosją (obwód kaliningradzki) w Perłach – Kryłowie i rozwijać wymianę handlową poprzez uruchomienie punktu kontroli weterynaryjnej i fitosanitarnej w Grzechotkach” – zapowiedziała.

Koalicja Obywatelska proponuje powstanie na Warmii i Mazurach Zielonej Doliny. „Na Warmii i Mazurach potrzebujemy zdrowego i dobrego życia dla naszych mieszkańców, dlatego wynegocjujemy z Unią Europejską pieniądze na rozwój naszej pięknej krainy, tak byśmy mogli skorzystać z warunków naturalnych, z czystych jezior, rzek, lasów i dzięki nim mogli pobudzić rozwój gospodarczy, by możliwe były inwestycje w odnawialne źródła energii, w turystykę zdrowotną i rodzinną” – dodała Piotrowska.

Kandydat KO do Senatu Jarosław Słoma zauważył, że „w ostatnich latach mamy do czynienia z hybrydowym zamachem stanu, ponieważ PiS doprowadził do zniszczenia i podporządkowania instytucji, które mają stać na straży naszych wolności i praw”. Dlatego jego zdaniem ważne jest by „dopuścić opozycję do większości w Senacie”.

Według posła PO Janusza Cichonia „ważnym elementem programu Koalicji Obywatelskiej +Twoja Polska+ jest część mówiąca o niższych podatkach i wyższych płacach”. „Wiemy jak to zrobić mamy plan, który pozwoli na podniesienie płac wszystkich Polaków już od 1 stycznia 2020 roku. Zasadniczy element tego planu jest premia za aktywność dla tych, którzy pracują i zarabiają mało, dla tych, którzy są na najniższej płacy. Im proponujemy premierę za aktywność a dodatkowo wszystkim obniżenie obciążeń podatkowych PIT i ZUS”- dodał Cichoń.

ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...