19 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W końcu oddano do użytku odcinek drogi na Szczytno. To kończy budowę obwodnicy Olsztyna

SzczytnoW końcu oddano do użytku odcinek drogi na Szczytno. To kończy budowę...

W sobotę oddano do ruchu nowo wybudowany odcinek drogi krajowej nr 53 od węzła Pieczewo do Klewek. Jest to odcinek o długości ok. 2 km, realizowany wraz z obwodnicą Olsztyna – podał rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Karol Głębocki.

reklama

Odcinek drogi krajowej nr 53 od węzła Pieczewo do Klewek stanowi element budowy węzła Pieczewo, zrealizowanego na podstawie aneksu do umowy na budowę obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51.

W ramach budowy wykonano 8 łącznic węzła o łącznej długości 2,5 km oraz odcinek drogi krajowej nr 53 o długości około 2,3 km od węzła Pieczewo do istniejącej drogi krajowej 53, stanowiącej obwodnicę miejscowości Szczęsne. Powstały 2 mosty, w tym jeden w ciągu nowego przebiegu DK53 i jeden w ciągu drogi powiatowej, rondo turbinowe na połączeniu istniejącej DK53 z nowym przebiegiem DK53 oraz drogi dojazdowe zapewniające połączenie z siecią dróg lokalnych o łącznej długości 1,3 km. Koszt realizacji tego zadania to 97,2 mln zł.

reklama
Czy sprawca agresji drogowej na S7 to znany sportowiec, który brał środki dopingowe?

Jak przypomniał Karol Głębocki, oddanie do użytku odcinka drogi krajowej nr 53 od węzła Pieczewo do Klewek kończy budowę obwodnicy Olsztyna. Od tej chwili węzeł Pieczewo będzie obsługiwał już wszystkie kierunki, pozwalając na wjazd na obwodnicę także z kierunku Szczytna. Jednocześnie nowo wybudowany odcinek drogi krajowej nr 53, pełniąc funkcję obwodnicy Szczęsnego, odciąży tę miejscowość i poprawi bezpieczeństwo w ruchu oraz komfort życia mieszkańców- wskazują drogowcy.

W końcu oddano do użytku odcinek drogi na Szczytno. To kończy budowę obwodnicy Olsztyna

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Naprawa nawierzchni S51: Olsztyn-Olsztynek. Zmiany w ruchu
Gmina Dywity wzywa miasto Olsztyn do współpracy przy przebudowie DK 51