fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jarmark warmiński po raz siódmy. Jakie zmiany?

OlsztynJarmark warmiński po raz siódmy. Jakie zmiany?

W pierwszej połowie grudnia na olsztyńskiej starówce znów zagoszczą regionalne kramy i miły przedświąteczny rozgardiasz – przed nami już VII Warmiński Jarmark Świąteczny.

reklama

Największy świąteczny jarmark na Warmii i Mazurach w tym roku odbędzie się w dniach 10-13 grudnia. Przebywając w tym czasie na olsztyńskiej starówce przez 4 dni będzie można poczuć klimat zbliżających się świąt.

Jednak tegoroczny jarmark, organizowany tradycyjnie przez miejskie władze, będzie się różnił od poprzednich edycji. – Po licznych konsultacjach nie bez żalu rezygnujemy w tym roku z „Ogrodu Rzeźb Lodowych” tradycyjnie zlokalizowanego na Targu Rybnym – zapowiadają organizatorzy. – Co prawda była to niezwykle klimatyczna atrakcja, niemniej nazbyt uzależniona od warunków atmosferycznych. A jak pamiętamy z poprzednich edycji Jarmarku, aura niejeden raz potrafiła nam spłatać figla i to w pełnej rozpiętości.

reklama

Nie ma jednak powodów do obaw, że Targ Rybny będzie stał pusty – na miejscu rzeźb lodowych pojawi się inna atrakcja. Jaka? To wciąż tajemnica.

Poza tym, jak co roku, czeka nas m.in. bogaty program artystyczny, Mikołaj z Rovaniemi, wyjątkowe iluminacje, karuzela wenecka, kolej św. Mikołaja, a przede wszystkim 25 świątecznych domków pełnych niepowtarzalnych wyrobów czy smakołyków. Urzędnicy zapowiadają także inne specjalne niespodzianki.

reklama

Wystawcy zainteresowani udziałem w jarmarku mogą zgłaszać się do 20 listopada pod adresem jarmark@olsztyn.eu.

reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Magda
7 listopada 2015 13:38

zgadzam się sama specjalnie przyjeżdżałam na rzeźby lodowe a tak to nie ma po co jak zabraknie głównej atrakcji

Memo
6 listopada 2015 13:48

Ta atrakcja to możliwość dojazdu tramwajem na jarmark

Polecane
Ogłoszenia