8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W lesie pod Olsztynem ktoś porzucił kilka tysięcy… jajek

WiadomościW lesie pod Olsztynem ktoś porzucił kilka tysięcy... jajek

W Nadleśnictwie Kudypy pod Olsztynem, w pobliżu miejscowości Pelnik, leśnicy znaleźli w czwartek rano cztery palety jajek. Jaja są przeterminowane. Leśnicy zgłosili sprawę służbom weterynaryjnym i szukają osoby – lub osób – które zaśmieciły las.

reklama

Palety wypełnione wytłaczankami z jajami znaleźli w czwartek rano leśnicy z Nadleśnictwa Kudypy w pobliżu wsi Pelnik. Palety pełne jaj zostały porzucone na leśnej drodze. Leśnicy sądzą, że może być ich co najmniej kilka lub nawet kilkanaście tysięcy.

„Sądząc po rozmiarach tych palet i ilości jaj, musiał je ktoś przywieźć dużym autem, rozładunku raczej nie dokonała jedna osoba ale kilka” – powiedział rzecznik prasowy olsztyńskich Lasów Państwowych Adam Pietrzak.

reklama

Ponieważ pochodzenie jajek nie jest znane, leśnicy zgłosili sprawę służbom weterynaryjnym i sanepidowi.

W lesie pod Olsztynem ktoś porzucił kilka tysięcy… jajek

reklama

„Próbujemy ustalić, kto wyrzucił do lasu te załadowane jajkami palety. Las to nie jest śmietnik, to nie miejsce na podrzucanie przeterminowanej żywności” – powiedział Pietrzak i dodał, że kilka tygodni temu w tej samej okolicy ktoś wyrzucił kilkanaście starych opon.

Leśnicy z Warmii i Mazur regularnie znajdują w lesie porzucone śmieci. Do legendy przeszła historia o odnalezieniu w środku lasu – w pobliżu Mrągowa – lodówki pełnej zepsutego mięsa. „Udało nam się wtedy znaleźć właściciela tej lodówki. Okazało się, że lodówka się zepsuła ,więc razem z zawartością właściciel wyrzucił ja do lasu” – powiedział Pietrzak i dodał, że „w kwestii wyrzucania śmieci do lasu ludzka wyobraźnia jest niestety nieograniczona”.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia