fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 24 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nie tylko budynki. Olsztyn do rewitalizacji

Wiadomości Nie tylko budynki. Olsztyn do rewitalizacji

To o niej dyskutowali miejscy specjaliści i przedstawiciele olsztyńskich organizacji. Jeszcze w listopadzie zaprezentowane zostaną pierwsze efekty ich prac.

Działania związane z przygotowaniem programu rewitalizacji poprzedziło spotkanie z olsztynianami i przedstawienie wyników badań przedsiębiorców oraz mieszkańców na temat rewitalizacji miasta.

Następnie około trzydziestoosobowy zespół spotykał się w zabytkowych koszarach Funka. Podczas tych posiedzeń ustalano ramy działań i kierunki, w których powinny być realizowane prace. Ten etap zakończył się przygotowaniem analizy SWOT, czyli określeniem mocnych i słabych stron miasta, szans oraz zagrożeń.

Mamy nadzieję, że w nowym programie rewitalizacji uda się zintegrować działania skierowane do lokalnej społeczności, w tym osób wykluczonych, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej z tymi na rzecz najbardziej zdegradowanych elementów infrastruktury miejskiej – mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta. – Działania te odbywać się będą na wyznaczonym obszarze miasta, który, zgodnie z wytycznymi Ministra Infrastruktury i Rozwoju, nie może obejmować więcej niż 20 proc. powierzchni miasta oraz 30 proc. liczby mieszkańców. Obszar rewitalizacji musi zawierać także potencjał rozwojowy, który umożliwi wyeliminowanie występujących na nim sytuacji kryzysowych i sprawi, że zachodzące tu procesy będą oddziaływać również na pozostałe części miasta.

Jak podkreślają miejscy urzędnicy, rewitalizacja ma mieć przede wszystkim charakter społeczny. W jej centrum będą osoby, które z różnych przyczyn są wykluczone, np. dłuższy czas są bezrobotne, mieszkają w nie najlepszych warunkach. Odnawianie budynków też będzie brane pod uwagę.

Efekty prac zespołu zostaną zaprezentowane olsztynianom podczas konsultacji społecznych, które odbędą się w poniedziałek, 9 listopada, o godz. 17 w Tartaku Raphaelsohnów. Ich postęp można też śledzić na bieżąco w Internecie.

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: