9 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn solidarny z Białymstokiem. Będzie manifestacja przeciwko faszystowskiej fali nienawiści

WiadomościOlsztyn solidarny z Białymstokiem. Będzie manifestacja przeciwko faszystowskiej fali nienawiści

Protest jest organizowany przez Olsztyński Marsz Równości w związku z wydarzeniami, do jakich doszło w sobotę (20.07) w czasie białostockiego Marszu Równości.

reklama

Pierwszy Marsz Równości przeszedł ulicami Białegostoku w sobotę po południu pod hasłem „Białystok domem dla wszystkich”. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, w tym przedstawiciele środowisk kibicowskich. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

Olsztyńskie organizatorki argumentują swoja decyzje wpisem na Facebooku: – To, co stało się 20 lipca na marszu równości w Białymstoku, powoduje w nas głęboki smutek i złość. Całą Polskę zalewa faszystowska, homofobiczna fala nienawiści. Nie jesteśmy bierne i bierni. Nie boimy się nacjonalistów i pseudopatriotów. Spotkajmy się w czwartek, 25 lipca, o godzinie 18:00 na placu pod ratuszem. Okażmy wsparcie, solidarność, a przede wszystkim – sprzeciw! Weźmy ze sobą flagi Polski, Unii Europejskiej, a przede wszystkim – tęczowe. Solidarność naszą bronią!

reklama

Podlaska policja ustaliła już tożsamość 68 osób w związku z popełnionymi czynami zabronionymi podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku – poinformował we wtorek po południu rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że z 40 osobami są lub wykonano już czynności.

reklama

Co ciekawe Katarzyna Rosińska, ze stowarzyszenia „Tęczowy Białystok”, które zorganizowało Marsz Równości w Białymstoku, to wpływowa działaczka partii Razem i członek Rady Krajowej tej partii – podał we wtorek portal wPolityce.pl.

Jak podaje portal stowarzyszenie „Tęczowy Białystok” miało być organizacją „apolityczną, społeczną, które walczy o prawa mniejszości seksualnych”.

Tymczasem – jak zauważają dziennikarze- jego współzałożycielka jest politykiem i białostocką przedstawicielką partii „Razem” Adriana Zandberga. Rosińska to członek Rady Krajowej tego ugrupowania.

„Rosińska bez powodzenia ubiegała się o mandat do Sejmiku Województwa Podlaskiego. W maju nie dostała się do Parlamentu Europejskiego, także z ramienia Partii Razem” – czytamy na stronie wPolityce.pl.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
teraz
23 lipca 2019 19:14

posuwajcie się w dupala , kiedy tylko macie ochotę ale nie obnoście się z tym publicznie !!!

Popularne
Ogłoszenia