fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Pokrzywdzona złożyła apelację od uniewinnienia b. prezydenta Olsztyna

reklama

Kobieta, która twierdzi, że padła ofiarą gwałtu ze strony byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego złożyła apelację od jego uniewinnienia. W najbliższym czasie akta sprawy zostaną przesłane do Sądu Okręgowego w Olsztynie, który rozpozna apelację.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski poinformował w poniedziałek, że do sądu rejonowego w Olsztynie wpłynęła apelacja pokrzywdzonej w sprawie kobiety.

„Teraz sąd zawiadamia strony o tej apelacji” – powiedział rzecznik sądu i dodał, że po zawiadomieniu stron Sąd Rejonowy prześle akta do Sądu Okręgowego w Olsztynie, który rozpozna w tej sprawie apelację. W ocenie sędziego Dąbrowskiego-Żegalskiego sprawa w sądzie apelacyjnym będzie rozpoznana jeszcze w tym roku.

reklama

Wcześniej, w czerwcu, apelację od uniewinnienia Czesława Małkowskiego złożyła Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Rzecznik prasowy białostockiej Prokuratury Okręgowej Łukasz Janyst informował wówczas, że apelacja została wniesiona, ponieważ prokuratura nie zgadza się z ustaleniami faktycznymi sądu w tej sprawie. „Te ustalenia w konsekwencji doprowadziły do uniewinnienia oskarżonego. Ocena prokuratury jest odmienna” – powiedział prokurator Janyst.

Były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski w ostatnich dniach grudnia został uniewinniony od dwóch zarzutów dotyczących gwałtu na ciężarnej urzędniczce ratusza. Czynów miał się dopuścić, gdy był prezydentem miasta. W pierwszym rozpoznaniu sprawy przez sąd w Ostródzie został skazany na 5 lat więzienia. W ponownym procesie, który w grudniu ub. roku zakończył się w Olsztynie – został uniewinniony.

Nie wiadomo, z jakiego powodu Małkowski został skazany w Ostródzie w 2015 roku, a uniewinniony w 2018 roku w Olsztynie – obie sprawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami. Rzecznik sądu i prokurator informowali wcześniej, że w olsztyńskim procesie „materiał dowodowy został pogłębiony”.

Małkowski od początku ujawnienia tzw. seksafery z jego udziałem w styczniu 2008 roku powtarzał, że jest niewinny.

W czasie procesu, który rozpoczął się w 2011 roku (drugi proces ruszył w 2017 roku), Małkowski trzy razy startował w wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Olsztyna. Za każdym razem przegrywał w drugiej turze. Małkowski jest obecnie olsztyńskim radnym.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze