fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Maryśka i fifka równa się trzy lata

reklama
olsztyńscy wodniacy zatrzymali narkotyki
Bez prawa jazdy z dwoma promilami i kradzionym drewnem.

Jeden zatrzymany za posiadanie marihuany, drugi za cały katalog przewinień.

Policjanci z Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych olsztyńskiej komendy Policji 28 października w godzinach popołudniowych patrolowali teren leśny wokół Jeziora Skolity. W pewnym momencie zauważyli forda. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować kierowcę i pasażera, który na widok mundurowych wyrzucił paczkę papierosów. Okazało się, że opakowanie po papierosach zawierało susz roślinny i szklaną lufkę. Sprawdzenie narkotestem wykazało, że jest to marihuana. 24-letni Paweł Sz. został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przyznał się do  posiadania narkotyku. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii sprawcy grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Dzień później policyjni wodniacy, wspólnie z funkcjonariuszami Straży  Leśnej Nadleśnictwa Wipsowo,  patrolowali teren leśny „Zalesie”. Uwagę patrolu zwrócił jadący leśną drogą  opel, którego kierowcę poddano kontroli.

Czytaj też:  Pobili i okradli 13-latka koło placu zabaw
reklama

Prowadzący auto, 48-letni Paweł B. od razu poinformował stróżów prawa, że nie posiada prawa jazdy i ma orzeczony zakaz sądowy na prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze potwierdzili w policyjnych bazach wersję mieszkańca gminy Barczewo i poddali go badaniu na zawartość alkoholu  w organizmie. Alkomat wskazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Ponadto w bagażniku zatrzymanego opla funkcjonariusze znaleźli skradzione z lasu  pocięte drewno.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama