fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Maryśka i fifka równa się trzy lata

OlsztynMaryśka i fifka równa się trzy lata
Bez prawa jazdy z dwoma promilami i kradzionym drewnem.

Jeden zatrzymany za posiadanie marihuany, drugi za cały katalog przewinień.

reklama

Policjanci z Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych olsztyńskiej komendy Policji 28 października w godzinach popołudniowych patrolowali teren leśny wokół Jeziora Skolity. W pewnym momencie zauważyli forda. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować kierowcę i pasażera, który na widok mundurowych wyrzucił paczkę papierosów. Okazało się, że opakowanie po papierosach zawierało susz roślinny i szklaną lufkę. Sprawdzenie narkotestem wykazało, że jest to marihuana. 24-letni Paweł Sz. został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przyznał się do  posiadania narkotyku. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii sprawcy grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Dzień później policyjni wodniacy, wspólnie z funkcjonariuszami Straży  Leśnej Nadleśnictwa Wipsowo,  patrolowali teren leśny „Zalesie”. Uwagę patrolu zwrócił jadący leśną drogą  opel, którego kierowcę poddano kontroli.

reklama
Kto ukradł wodę? Poszukiwani sprawcy nietypowego przestępstwa

Prowadzący auto, 48-letni Paweł B. od razu poinformował stróżów prawa, że nie posiada prawa jazdy i ma orzeczony zakaz sądowy na prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze potwierdzili w policyjnych bazach wersję mieszkańca gminy Barczewo i poddali go badaniu na zawartość alkoholu  w organizmie. Alkomat wskazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Ponadto w bagażniku zatrzymanego opla funkcjonariusze znaleźli skradzione z lasu  pocięte drewno.

reklama

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
18-latek zatrzymany za kradzież luksusowego samochodu o wartości 150 tys. zł
Kto to jest? Olsztyńska policja poszukuje drugiego sprawcy głośnej kradzieży