20 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Tańsza woda, droższe ścieki

OlsztynTańsza woda, droższe ścieki

Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji złożyło do prezydenta Olsztyna wniosek o zatwierdzenie taryf obowiązujących w 2016 roku. Zgodnie z dokumentem zapłacimy mniej za wodę, podskoczy za to cena za ścieki.

reklama

Jak informuje olsztyński ratusz, w dokumencie złożonym prezydentowi Olsztyna opłatę za 1 m3 wody skalkulowano na poziomie 3,86 zł brutto. Oznacza to, że w porównaniu do 2015 r. mieszkańcy Olsztyna za każdy pobrany metr sześcienny wody zapłacą o 5 gr mniej (1,4 proc. mniej). O 33 grosze (tj. 5,8 proc.) podrożeje za to odprowadzanie ścieków. Po 1 stycznia 2016 r. zapłacimy za 1 m3 ścieków 5,92 zł brutto.

W 2016 r. łącza cena za metr sześcienny wody i ścieków (tzw. wodościek) wzrośnie o 0,28 zł, tj. o 2,8 proc.

reklama

Jak podaje PWiK Olsztyn, obniżka cen wody była możliwa dzięki wielu inwestycjom, które zostały zrealizowane w latach ubiegłych. Obok modernizacji wszystkich stacji uzdatniania wody oraz wymianie najbardziej awaryjnych odcinków sieci wodociągowej prowadzony jest monitoring sieci i magistral wodociągowych, co pozwala na szybką reakcję w przypadku wystąpienia nieprawidłowości. W przypadku odprowadzania ścieków na cenę mają wpływ głównie koszty eksploatacji sieci kanalizacji sanitarnej oraz funkcjonowania oczyszczalni ścieków. Olsztyńskie wodociągi realizują teraz inwestycję związaną z remontami kolektorów sanitarnych na terenie miasta.

Przedstawione taryfy zostaną teraz zweryfikowane przez ratusz.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dariusz
3 listopada 2015 23:04

w opłacie za wodę jest również pobierana opłata za ściek więc woda zdrożeje .

Magdalena
3 listopada 2015 15:43

Jak tak śmiało wyciągają ręce po pieniążki, bo coś zmodernizowali, to teraz jeszcze niech założą liczniki na rury ściekowe i to indywidualne. A jak im deszczówka napłynie to Panu Bogu niech rachunek wystawią. Bóg zapłać!

Polecane
Ogłoszenia