fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Tańsza woda, droższe ścieki

Wiadomości Tańsza woda, droższe ścieki

Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji złożyło do prezydenta Olsztyna wniosek o zatwierdzenie taryf obowiązujących w 2016 roku. Zgodnie z dokumentem zapłacimy mniej za wodę, podskoczy za to cena za ścieki.

Jak informuje olsztyński ratusz, w dokumencie złożonym prezydentowi Olsztyna opłatę za 1 m3 wody skalkulowano na poziomie 3,86 zł brutto. Oznacza to, że w porównaniu do 2015 r. mieszkańcy Olsztyna za każdy pobrany metr sześcienny wody zapłacą o 5 gr mniej (1,4 proc. mniej). O 33 grosze (tj. 5,8 proc.) podrożeje za to odprowadzanie ścieków. Po 1 stycznia 2016 r. zapłacimy za 1 m3 ścieków 5,92 zł brutto.

W 2016 r. łącza cena za metr sześcienny wody i ścieków (tzw. wodościek) wzrośnie o 0,28 zł, tj. o 2,8 proc.

Jak podaje PWiK Olsztyn, obniżka cen wody była możliwa dzięki wielu inwestycjom, które zostały zrealizowane w latach ubiegłych. Obok modernizacji wszystkich stacji uzdatniania wody oraz wymianie najbardziej awaryjnych odcinków sieci wodociągowej prowadzony jest monitoring sieci i magistral wodociągowych, co pozwala na szybką reakcję w przypadku wystąpienia nieprawidłowości. W przypadku odprowadzania ścieków na cenę mają wpływ głównie koszty eksploatacji sieci kanalizacji sanitarnej oraz funkcjonowania oczyszczalni ścieków. Olsztyńskie wodociągi realizują teraz inwestycję związaną z remontami kolektorów sanitarnych na terenie miasta.

Przedstawione taryfy zostaną teraz zweryfikowane przez ratusz.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x