reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Nie żyje zakonnica, która przez lata pomagała chorym i cierpiącym

WiadomościNie żyje zakonnica, która przez lata pomagała chorym i cierpiącym

Smutna wiadomość z domu zakonnego na Warmii.

W jednym z warmińskich domów zakonnych zapadła cisza. W południe pojawiła się wiadomość, która poruszyła wspólnotę sióstr oraz osoby związane z ich posługą. Odeszła zakonnica, która przez wiele lat była blisko tych, którzy najbardziej potrzebowali pomocy – chorych i cierpiących. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny natychmiast podzieliły się informacją o jej śmierci, prosząc o modlitwę i pamięć.

reklama

Nie żyje s. Imelda Domieniuk ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny w Ornecie

Siostry Katarzynki poinformowały, że 5 marca w domu zakonnym w Ornecie zmarła s. M. Imelda Domieniuk. Wiadomość przekazano w krótkim komunikacie opublikowanym przez zgromadzenie. Zakonnica przez wiele lat była związana z posługą wśród osób chorych i cierpiących. Jej działalność wpisywała się w charyzmat zgromadzenia, którego duchową inspiracją jest błogosławiona Matka Regina Protmann – założycielka zgromadzenia, znana z pomocy potrzebującym i troski o chorych.

We wpisie siostry podkreśliły wdzięczność za życie i wieloletnią służbę zmarłej zakonnicy. Poprosiły także o modlitwę i polecenie jej Bożemu Miłosierdziu.

reklama

Wspólnota dziękuje za lata służby chorym i potrzebującym

W pożegnalnych słowach siostry Katarzynki zaznaczyły, że s. Imelda przez długie lata wiernie pełniła swoją posługę wśród osób potrzebujących wsparcia. Wspólnota przypomina, że była to służba wymagająca nie tylko zaangażowania, ale również ogromnej empatii i gotowości do codziennej pomocy. Zakonnice podkreślają, że jej życie było świadectwem oddania i wierności powołaniu. W komunikacie pojawiły się również słowa podziękowania za wszystkie lata pracy oraz modlitwy. „Siostro Imeldo, dziękujemy za Twoje życie i posługę, którą przez długie lata pełniłaś wśród chorych i cierpiących na wzór błogosławionej Matki Reginy. Odpoczywaj w pokoju” – napisano w pożegnaniu.

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Znany influencer motoryzacyjny przyjeżdża w piątek do Olsztyna

Będzie gościem specjalnym podczas otwarcia nowego punktu szkoły nauki jazdy Hirpol na Jarotach.

Praca hybrydowa na Warmii i Mazurach – jak efektywnie zarządzać zespołem rozproszonym?

Analizujemy, jak pracodawcy na Warmii i Mazurach mogą skutecznie połączyć pracę zdalną z kilkoma dniami obecności w biurze.

Cały Olsztyn zamawia właśnie tutaj. Ta restauracja znów wygrywa w ogólnopolskim plebiscycie Pyszne Awards

Klienci nie mieli wątpliwości. Druga wygrana z rzędu dla popularnej restauracji z Olsztyna.

Przedszkole Radość i Art School – bezpieczny i kreatywny start dla dzieci w Olsztynie

Trwa nabór. Własne place zabaw, bogata oferta, zaangażowana kadra, dwie lokalizacje w Olsztynie.

Wielkie otwarcie Hirpol na Jarotach. Zgarnij 200 zł rabatu na kurs prawa jazdy

Już 27 marca na Jarotach odbędzie się wielkie otwarcie nowego punktu szkoły nauki jazdy Hirpol.
reklama
reklama