Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
piątek, 22 Listopad, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Co? Gdzie? Kiedy?

listopad, 2019

27LIS16:30Dbaj o siebie i o planetęBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

Samorządy dostały 700 tys. zł z programu „Razem bezpieczniej”

reklama

Szkolenia dotyczące niebezpieczeństwa używania smartfonów za kierownicą i przy przejściach dla pieszych, przebudowa niebezpiecznych przejść dla pieszych i festyny promujące bezpieczeństwo – takie projekty z warmińsko-mazurskiego uzyskały wsparcie z programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

W woj. warmińsko-mazurskim wsparcie z programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka otrzymało w czwartek 11 samorządów. Łączna kwota wsparcia projektów służących poprawie bezpieczeństwa publicznego wynosi 750 tys. zł.

Wśród samorządów, które otrzymały wsparcie, są m.in. miasto Olsztyn, które przebuduje sześć niebezpiecznych przejść dla pieszych. Dodatkowo w szkole podstawowej nr 5 dzieci zostaną przeszkolone z bezpiecznych zasad poruszania się po drogach.

reklama

Działania edukacyjne z zakresu ruchu drogowego z otrzymanego wsparcia sfinansuje też samorząd mazurskich Mikołajek. „Oprócz warsztatów w szkołach zorganizujemy też konkursy dla dzieci i festyny. Będziemy propagować bezpieczeństwo na drogach i nad wodą” – powiedział PAP burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

Powiat olsztyński zapowiedział, że wsparcie z tego programu przeznaczy na szkolenia dla dzieci i dorosłych. Będą one dotyczyły zagrożeń związanych z używaniem smartfonów w czasie przechodzenia przez jezdnię czy prowadzenia auta.

Wsparcie z projektu „Razem bezpieczniej” otrzymały też gminy Stawiguda, Rybno, powiat gołdapski (trzy projekty), Braniewo, Elbląg i Młynary.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

JASAMtozrobię! Olsztyński market budowlany w niezwykły sposób chce dotrzeć do klientów

Sieć marketów budowlanych JASAM wychodzi z szalenie ciekawą inicjatywą i uruchamia swój kanał na YouTube! Debiutancki cykl "JASAMtozrobię", skupia się wokół pomocy instruktażowej przy...

RABATOL.PL

X