Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2.7 C
Olsztyn
poniedziałek, 16 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Prysnęli gazem w twarz, a potem skopali. Pobicie z kradzieżą na olsztyńskiej starówce

reklama

Późnym wieczorem dwóch agresywnych mężczyzn zaatakowało 31-letniego mieszkańca Olsztyna, który siedząc na ławce w parku przy olsztyńskiej starówce, rozmawiał przez telefon komórkowy. Napastnicy zabrali telefon pokrzywdzonego, który podczas szamotaniny wypadł mu z ręki. Napastnicy szybko zostali zatrzymani przez policjantów i już usłyszeli zarzuty.

W poniedziałek (08.07.2019) około godz. 22:00 dwóch mężczyzn zaczepiło 31-letniego mieszkańca Olsztyna, który siedział na ławce w parku w okolicy olsztyńskiej starówki i rozmawiał przez telefon komórkowy. Zapytali się czy ma papierosa, a jeden z nich prysnął pokrzywdzonemu gazem w twarz. Po chwili 31-latek został przez nich popchnięty, następnie uderzany pięściami i kopany po całym ciele. Sprawcy przewrócili pokrzywdzonego i zaczęli sprawdzać kieszenie jego odzieży. Z uwagi na to, że nie znaleźli w nich nic, co było w ich zainteresowaniu, zabrali telefon mężczyzny i uciekli.

O zdarzeniu zostali poinformowani policjanci, którzy natychmiast pojechali w to miejsce. Przy ul. Gietkowskiej jeden z patroli dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi podanemu przez oficera dyżurnego przez radiostację wszystkim podległym patrolom. Funkcjonariusze zatrzymali tych mężczyzn. Okazało się, że są to 21 i 34-letni mieszkańcy Olsztyna odpowiedzialni za zdarzenie w okolicy olsztyńskiej starówki. Funkcjonariusze odnaleźli też własność zaatakowanego mężczyzny.

reklama

21- i 34-latek trafili do policyjnego aresztu i dziś usłyszeli zarzuty.

Młodszy napastnik usłyszał zarzut rozboju. W jego przypadku funkcjonariusze zawnioskowali o środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Starszy napastnik działał w warunkach recydywy i odpowie za dokonanie rozboju z użyciem środka obezwładniającego. Śledczy zawnioskowali o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec mężczyzny. Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

reklama

grudzień, 2019

17GRU(GRU 17)19:00Kamikaze Night w Beretta Pub!Beretta Pub, Kołłątaja 22

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X