Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek. 45-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Podczas interwencji policjanci ujawnili dodatkowy, zaskakujący szczegół dotyczący samochodu.
Potrącenie na przejściu dla pieszych w Piszu
Do zdarzenia doszło po godzinie 8.00 na ul. Grunwaldzkiej w Piszu. 34-letnia mieszkanka miasta, kierująca volkswagenem golfem, potrąciła kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych.
Na miejsce wezwano służby ratunkowe. 45-latka została przetransportowana do szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli ustalanie jego dokładnych okoliczności.
Policja ujawniła zaskakujący szczegół
Podczas czynności prowadzonych na miejscu funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny pojazdu. Okazało się, że samochód, którym poruszała się 34-latka, nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Choć kierująca była trzeźwa, policjanci zdecydowali o zatrzymaniu jej prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu.
Sprawa potrącenia będzie wyjaśniana
Policjanci prowadzą dalsze czynności, które mają wyjaśnić dokładny przebieg i przyczyny zdarzenia. Analizowane są m.in. warunki drogowe oraz zachowanie uczestników ruchu.
Funkcjonariusze przypominają, że kierowcy zbliżający się do przejścia dla pieszych mają obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa osobom znajdującym się na pasach.
źródło: KPP Pisz