reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Autobusy odwołane, trasy zablokowane. Utrudnienia na drogach krajowych i wojewódzkich

WiadomościAutobusy odwołane, trasy zablokowane. Utrudnienia na drogach krajowych i wojewódzkich

Gołoledź znów paraliżuje Warmię i Mazury?

Marznący deszcz i mżawka doprowadziły do bardzo trudnych warunków na drogach Warmii i Mazur. Odwołano niektóre kursy autobusów, a służby drogowe pracują pełną parą. IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed gołoledzią.

reklama

Bardzo trudne warunki na drogach województwa warmińsko-mazurskiego

Od wczesnych godzin porannych kierowcy w regionie muszą mierzyć się z wyjątkowo śliską nawierzchnią. Mżawka i marznący deszcz powodują śliską taflę na jezdniach, co znacząco utrudnia jazdę.

Jak informuje Radio Olsztyn, sytuacja jest poważna na terenie całego województwa. Służby drogowe prowadzą intensywne działania, by poprawić bezpieczeństwo.

reklama

„Na terenie całego województwa panują bardzo trudne warunki na jezdniach ze względu na padającą mżawkę lub marznący deszcz, który powoduje zamarzanie opadów bezpośrednio na jezdni. Na godzinę 6 pracuje 61 piaskarek w zasadzie na wszystkich drogach wojewódzkich. Zablokowany jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 507 Dobre Miasto – Orneta ze względu na utknięcie pojazdu ciężarowego na drodze” – przekazał Radiu Olsztyn Tomasz Piotrowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Zablokowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 507 dodatkowo komplikuje sytuację kierowców podróżujących między Dobrym Miastem a Ornetą.

Odwołane kursy autobusów i zmiany w komunikacji

Gołoledź wymusiła decyzje o zawieszeniu kursowania regionalnej komunikacji autobusowej w kilku gminach. Problemy dotyczą m.in. Gietrzwałdu, Dywit, Olsztynka, Purdy oraz Dobrego Miasta. Wyjątkiem jest linia 549, która kursuje zmienioną trasą, omijając Różnowo i Dągi – przekazało Radio Olsztyn.

Decyzje o odwołaniu kursów zapadły także w innych częściach regionu. W gminie Wydminy uczniowie mają dzień wolny od zajęć z powodu trudnych warunków drogowych.

„Ze względu na śliską nawierzchnię dróg oraz w trosce o bezpieczeństwo dzieci i kierowców autobusy linii komunikacyjnych dowożące uczniów do szkół nie wyjechały dziś w trasy. Aktualnie kursy są odwołane” – napisano w komunikacie gminy.

Ślisko na drogach krajowych DK16, DK59 i DK65

Utrudnienia występują również na drogach krajowych. Błoto pośniegowe zalega na drodze krajowej nr 58 od granicy państwa do miejscowości Szwarunki. Ślisko jest także na DK16 na odcinku Mrągowo – granica województwa oraz na DK59 Giżycko – Mrągowo. Problemy zgłaszane są również na całej DK65.

O sytuacji na trasach krajowych informowała w rozmowie z Radiem 5 Nikola Jakubowska z punktu informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie.

Alerty pierwszego stopnia przed gołoledzią obowiązują do wczesnych godzin popołudniowych. Ostrzeżenia wydano m.in. dla powiatów ełckiego, oleckiego, gołdapskiego, piskiego, giżyckiego i węgorzewskiego w województwie warmińsko-mazurskim oraz sejneńskiego, suwalskiego, augustowskiego i grajewskiego w województwie podlaskim.

Synoptycy prognozują okresowe, słabe opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania, a ryzyko poślizgu jest dużo większe.

źródło: Radio Olsztyn, Radio 5

Jak oceniasz sytuację na drogach w regionie Warmii i Mazur?
Loading ... Loading ...

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Liczi: owoc sezonu, którego cena mówi wszystko o jakości

Liczi należy do tej kategorii owoców, przy których pytanie o cenę jest bezpośrednio powiązane z pytaniem o jakość.

Wezgłowia tapicerowane do hotelu – jak wybrać producenta i na co zwrócić uwagę przy zamówieniu na wymiar?

Pokój hotelowy buduje swój charakter w dużej mierze przez jedną dominantę wizualną – ścianę za łóżkiem.

Kiedy Autocasco staje się koniecznością? Sprawdź, czy należysz do grupy ryzyka!

Autocasco nie jest obowiązkowe dla każdego kierowcy, ale rezygnacja z niego może oznaczać utratę oszczędności lub samochodu.

Da Andrea. Włoski adres Olsztyna doceniony przez Michelin

Wyjątkowe wyróżnienie dla olsztyńskiej restauracji, w całej Polsce dostało je tylko 38 lokali.

Letnia Trasa Lewicy dotrze do Olsztyna. Będzie piknik dla mieszkańców nad Ukielem

W niedzielę 19 lipca politycy Lewicy spotkają się z mieszkańcami. Będzie Włodzimierz Czarzasty.

Innowacja na olsztyńskim rynku nieruchomości. Osiedle TEMPO wprowadza Smart Home do standardu

Współczesny rynek nieruchomości przechodzi prawdziwą rewolucję technologiczną.

Projektowanie obiektów przemysłowych – jak zabezpieczyć sukces dużych inwestycji?

Współczesny rynek budownictwa komercyjnego i przemysłowego w Polsce przeżywa dynamiczny rozwój.

Szamba betonowe – trwałe rozwiązanie dla domu bez kanalizacji

Wiele domów jednorodzinnych, budynków letniskowych i obiektów użytkowych powstaje na terenach, gdzie nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Delcaso – jak wybierać bagaż i akcesoria podróżne dopasowane do własnych potrzeb?

Zakup walizki, plecaka czy torby podróżnej często wydaje się prostym zadaniem.

Komunikacja z najemcami – jak robić to sprawnie i bez nieporozumień

Sprawna komunikacja z najemcami opiera się na jednym przewidywalnym kanale kontaktu, szybkiej reakcji na zgłoszenia serwisowe i utrwalaniu na piśmie ustaleń dotyczących płatności oraz napraw.

Jak dobrać wymagania dla galwanizowanego detalu narażonego na dotyk i czyszczenie?

Określenie, że galwanizowany detal ma być „trwały”, jest zbyt ogólne, aby na tej podstawie właściwie zaplanować jego wykonanie oraz ocenę jakości.
reklama
reklama