Nie żyje 43-letnia kobieta, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala po dramatycznych wydarzeniach w jednym z mieszkań w Elblągu. Śledztwo wykazało, że została brutalnie zaatakowana przez partnera.
Dramat po przyjeździe do partnera
30 stycznia 43-letnia Maryna Z. przyjechała do swojego partnera, 39-letniego Tomasza P. Para spotykała się od około trzech miesięcy, a z uwagi na to, że kobieta mieszkała w innym mieście, widywali się głównie w weekendy. W dniu zdarzenia w mieszkaniu przebywała także matka mężczyzny. Wszyscy spożywali alkohol.
Kłótnia, przemoc i eskalacja agresji
W trakcie spotkania doszło do gwałtownej kłótni. Tomasz P., podejrzewając partnerkę o zdradę, wszczął awanturę. Kobieta opuściła mieszkanie i udała się na przystanek autobusowy, jednak mężczyzna poszedł za nią i namówił ją do powrotu.
Po ponownym wejściu do lokalu konflikt eskalował. Doszło do szarpaniny, podczas której Tomasz P. bił kobietę po głowie i kopał ją. Następnie chwycił nożyczki i próbował obciąć jej włosy, a później maszynką elektryczną ogolił część głowy.
„Golenie włosów pokrzywdzonej miało na celu jej upokorzenie” – przekazała prokuratura.
Interwencja służb i walka o życie
Agresywne zachowanie mężczyzny obudziło jego matkę, która zadzwoniła pod numer alarmowy. Na miejsce przyjechali policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego. Kobieta była w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.
Na miejscu udało się przywrócić jej funkcje życiowe. Następnie została przetransportowana do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, gdzie trafiła na oddział intensywnej terapii. Tomasz P. został zatrzymany przez policję.
Zarzuty i tymczasowy areszt
1 lutego 2026 roku Prokuratura Okręgowa w Elblągu przedstawiła 39-latkowi dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrażającego życiu, drugi – posiadania marihuany ujawnionej podczas przeszukania mieszkania.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tomasz P. przyznał się do winy. Tłumaczył, że nie pamięta dokładnego przebiegu zdarzenia, jednak potwierdził, że uderzał partnerkę.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Elblągu zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu na trzy miesiące, do 1 maja 2026 roku.
Kobieta zmarła w szpitalu
4 lutego 2026 roku Prokuratura Rejonowa w Elblągu otrzymała informację, że życia 43-letniej Maryny Z. nie udało się uratować. Kobieta zmarła dzień wcześniej w szpitalu.
„Śmierć pokrzywdzonej będzie skutkować na dalszym etapie postępowania zmianą kwalifikacji prawnej czynu” – poinformowała prokuratura.
Postępowanie w sprawie trwa, a śledczy zapowiadają dalsze czynności procesowe.
źródło: Prokuratura Okręgowa w Elblągu