fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Urzędnicy zamknęli kultowy olsztyński klub! Adergrant ma nakaz eksmisji

Kurier Extra Urzędnicy zamknęli kultowy olsztyński klub! Adergrant ma nakaz eksmisji

Informacja pojawiła się nagle i bez możliwości odwołania. Największy olsztyński klub z muzyką na żywo musi opuścić lokal w trybie natychmiastowym. 

Klub Nowy Andergrant został zamknięty decyzją urzędników. Wczoraj właściciel „Andera” dostał list o eksmisji od sieci Społem, właściciela budynku. Ma się natychmiast wyprowadzić. – Napisałem pismo o zachowaniu chociaż barowej cześć żebym miał gdzie trzymać sprzęt zanim się wyprowadzę – powiedział w rozmowie Mariusz Balak.

Według naszych informacji firma Społem dostała nakazy zamknięcia budynku od straży pożarnej i inspekcji nadzoru budowlanego. – Jesienią przychodzili na koncerty i mandaty dostawałem, bo było więcej niż sto osób – mówi właściciel klubu. Według niego związane to było z niedawną zmianą prawa. W pomieszczeniach piwnicznych musi być zainstalowane oddymianie, aby mogło się bawić więcej niż sto osób. Według Balaka w takim budynku oddymianie kosztuje około 500 tys. złotych.  Zmartwiony dodał: – Nie wiem co teraz będzie. W zeszłym roku wzięliśmy 100 tys. zł pożyczki żeby zrobić drugie wyjście ewakuacyjne i wentylacje wymienić. 

Niestety na chwile obecną wszystkie zapowiedziane imprezy musza być odwołane. Właściciel stara się przenieść większe koncerty w inne miejsca.

Właściciel klubu liczy na dobrą wolę komendanta straży pożarnej, który może zrobić odstępstwo od wymogu oddymiania aby mogło bawić się więcej niż sto osób na koncercie.

Mariusz Balak prowadzi „Andergrant” od 2010 roku. Powierzchnia klubu to 360 m kw., powierzchnia sceny: 24 m kw. Na scenie tego klubu występowały liczne gwiazdy z Polski i zagranicy.

Przeczytaj także:

6 KOMENTARZE

  1. Nie „olsztyńscy urzędnicy” tylko Państwowa Straż Pożarna podlegająca Ministrowi i Nadzór Budowlany którego zwierzchnikiem w województwie jest Wojewoda. Sami sobie nowych ustaw nie tworzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: