fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

6.3 C
Olsztyn
wtorek, 26 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Urzędnicy zamknęli kultowy olsztyński klub! Adergrant ma nakaz eksmisji


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Informacja pojawiła się nagle i bez możliwości odwołania. Największy olsztyński klub z muzyką na żywo musi opuścić lokal w trybie natychmiastowym. 

Klub Nowy Andergrant został zamknięty decyzją urzędników. Wczoraj właściciel „Andera” dostał list o eksmisji od sieci Społem, właściciela budynku. Ma się natychmiast wyprowadzić. – Napisałem pismo o zachowaniu chociaż barowej cześć żebym miał gdzie trzymać sprzęt zanim się wyprowadzę – powiedział w rozmowie Mariusz Balak.

Według naszych informacji firma Społem dostała nakazy zamknięcia budynku od straży pożarnej i inspekcji nadzoru budowlanego. – Jesienią przychodzili na koncerty i mandaty dostawałem, bo było więcej niż sto osób – mówi właściciel klubu. Według niego związane to było z niedawną zmianą prawa. W pomieszczeniach piwnicznych musi być zainstalowane oddymianie, aby mogło się bawić więcej niż sto osób. Według Balaka w takim budynku oddymianie kosztuje około 500 tys. złotych.  Zmartwiony dodał: – Nie wiem co teraz będzie. W zeszłym roku wzięliśmy 100 tys. zł pożyczki żeby zrobić drugie wyjście ewakuacyjne i wentylacje wymienić. 

Niestety na chwile obecną wszystkie zapowiedziane imprezy musza być odwołane. Właściciel stara się przenieść większe koncerty w inne miejsca.

Właściciel klubu liczy na dobrą wolę komendanta straży pożarnej, który może zrobić odstępstwo od wymogu oddymiania aby mogło bawić się więcej niż sto osób na koncercie.

Mariusz Balak prowadzi „Andergrant” od 2010 roku. Powierzchnia klubu to 360 m kw., powierzchnia sceny: 24 m kw. Na scenie tego klubu występowały liczne gwiazdy z Polski i zagranicy.

6 KOMENTARZE

  1. Nie „olsztyńscy urzędnicy” tylko Państwowa Straż Pożarna podlegająca Ministrowi i Nadzór Budowlany którego zwierzchnikiem w województwie jest Wojewoda. Sami sobie nowych ustaw nie tworzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs