Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Zuza Wiśniewska laureatką 46 Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”

reklama

Zuza Wiśniewska z Torunia wygrała tegoroczną 46 edycję Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” to jedna z najbardziej znanych i ugruntowanych imprez piosenki poetyckiej w kraju.

Zuza Wiśniewska wygrała konkurs piosenką „Mróz”, do której sama napisała tekst i skomponowała muzykę, a na scenie wykonała utwór grając przy tym na ukulele. Jako drugi utwór Wiśniewska zaśpiewała, także przy akompaniamencie ukulele, utwór „Różyczka” do tekstu Johanna Wolfganga Goethego. Nagrodę Wiśniewskiej, 5 tys. zł, ufundował ZAIKS.

reklama

Zuza Wiśniewska jest laureatką kilku festiwali piosenki artystycznej. Na początku czerwca wygrała Turniej Poezji Śpiewanej we Włocławku; na koncie ma także laury Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, bydgoskiej FIPY, koszalińskiej Nadziei czy Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

II nagrodę tegorocznych „Spotkań Zamkowych” (3 tys. zł ufundowane przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego) jury przyznało Angelice Balcerek z Radomia.

III nagrodę, 2 tys. zł od prezydenta Olsztyna, przyznano Pameli Adamik z Warszawy.

Wyróżnienia w konkursie przyznano Katarzynie Dmoch z Warszawy, Aleksandrze Jeznach z Kętrzyna, Karolinie Lizer z Warszawy oraz Jakubowi Zuckermanowi z Krakowa.

Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” to jedna z najbardziej znanych i ugruntowanych imprez piosenki poetyckiej w kraju. Niezmiennie odbywa się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku.

reklama

styczeń, 2020

24STY19:00Krzysztof Lenczowski TrioGaleria Usługa Jazz Bar, ul. Stare Miasto 2

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X