29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Michelin odkupił miejskie grunty

OlsztynMichelin odkupił miejskie grunty

W piątek (30.10) została podpisana umowa między władzami Olsztyna a Michelin Polska S.A  w sprawie zakupu 77 hektarów terenu należącego do miasta.

reklama

Jak informuje olsztyński ratusz, Michelin dzierżawił ten teren na podstawie umowy podpisanej w lutym 2005 roku. Gwarantowała ona firmie Michelin możliwość wykupu gruntu po upływie 10 lat dzierżawy. Uchwałę wyrażająca zgodę na sprzedaż rada miasta podjęła w lutym tego roku.

W ciągu 10 lat firma zbudowała na dzierżawionym gruncie Zakład Produkcji Mieszanek oraz magazyny Centrum Logistycznego. Cena zakupu została ustalona na 49,8 miliona złotych. Wartość gruntu wycenił wskazany przez Miasto niezależny rzeczoznawca.

reklama

Cieszymy się, że Firma Michelin dostrzega i wspólnie z nami buduje potencjał Olsztyna. W tym roku obchodzimy znakomity jubileusz 20-letniej obecności Michelin w Olsztynie oraz współpracy pomiędzy nami, z czego jesteśmy dumni. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i dobrych decyzji dla Olsztyna – mówił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Dzisiejsza uroczystość to kolejny dowód na to, jak poważnie i perspektywicznie Michelin traktuje obecność w stolicy regionu Warmii i Mazur. Od 20 lat rozbudowujemy i modernizujemy naszą fabrykę. Zatrudniamy około 4 500 pracowników i współpracujemy z 700 firmami podwykonawczymi, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju regionu – podkreślał Jarosław Michalak, dyrektor fabryki Michelin w Olsztynie.

Firma Michelin jest obecna w naszym mieście od 20 lat. W tym czasie zainwestowała w fabrykę, która stała się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie, ponad 800 milionów euro.

Fot. Marcin Kierul/Urząd Miasta Olsztyna.
Fot. Marcin Kierul/Urząd Miasta Olsztyna.
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
1 listopada 2015 14:11

pa Michalak jaka powaga kieszen nabita kasa

Anonimowo
1 listopada 2015 14:09

pracownicy michelin podwyzka 15 groszy

Polecane