26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Dworzec kolejowy w Szczytnie zostanie wyremontowany za 16,5 mln zł

SzczytnoDworzec kolejowy w Szczytnie zostanie wyremontowany za 16,5 mln zł

Za 16,5 mln zł wyremontowany zostanie dworzec kolejowy w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie). Obiekt jest objęty ochroną konserwatorską, dlatego podczas modernizacji zostanie odtworzony pierwotny jego wygląd – podał w środę wydział prasowy PKP S.A.

reklama

Dworzec w Szczytnie to kolejny obiekt w województwie warmińsko-mazurskim, który zostanie zmodernizowany dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych. W środę Polskie Koleje Państwowe S.A. przekazały plac budowy generalnemu wykonawcy. Według planów podróżni będą mogli korzystać z odnowionego dworca już w drugiej połowie 2020 roku.

“W całej Polsce modernizujemy i budujemy dworce w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. To ok. 200 budynków w całej Polsce. Dworce powinny tętnić życiem – i to nie tylko w miastach, które są dużymi węzłami komunikacyjnymi, ale także w mniejszych miejscowościach. Polska jest jedna i jej mieszkańcy w każdym regionie mają prawo do dostępu do dobrze utrzymanej infrastruktury: dotyczy to także dworców kolejowych” – poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

reklama

“Dworzec kolejowy w Szczytnie to jeden z sześciu obiektów w województwie warmińsko-mazurskim, który w najbliższych latach zmieni swoje oblicze. Podróżni mogą już korzystać z nowoczesnego obiektu Olsztyn Zachodni, a niedawno rozpoczęliśmy prace przy budowie Innowacyjnego Dworca Systemowego w Nidzicy“- podał prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński.

Dworzec w Szczytnie jest objęty ochroną konserwatorską. Ze względu na jego walory architektoniczno-historyczne prace budowlane będą charakteryzować się ograniczoną ingerencją w strukturę zewnętrzną budynku. Zostanie odtworzony jego pierwotny wygląd, ze szczególnym uwzględnieniem rekonstrukcji dachu.

Wnętrze dworca zostanie częściowo przebudowane. Oprócz przestrzeni do obsługi pasażerów na dworcu będą znajdowały się powierzchnie przeznaczone do działalności komercyjnej, które zostaną wykończone w standardzie deweloperskim. Dzięki usunięciu barier architektonicznych obiekt będzie dostosowany do obsługi osób z ograniczoną mobilnością.

reklama

Renowacji zostanie poddana również wieża ciśnień stojąca w pobliżu, a otoczenie wokół dworca zostanie zagospodarowane na nowo. Znajdą się tam stojaki na rowery, parking z 30 miejscami postojowymi, w tym dwoma dla rodzin z dziećmi i jednym dla osób z niepełnosprawnościami, a także zatoka autobusowa oraz strefa Kiss&Ride.

Dworzec w Szczytnie zostanie zmodernizowany dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość inwestycji to 16,5 mln zł netto.

Dworzec kolejowy w Szczytnie zostanie wyremontowany za 16,5 mln zł
Autor zdjęcia: Polskie Koleje Państwowe S.A.
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
olsztyniak
27 czerwca 2019 12:24

i można, a nie jak w Olsztynie banda oszołomów blokuje budowę nowego obiektu

Polecane