0
-3.5 C
Olsztyn
niedziela, 11 stycznia, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Zmarł radny podolsztyńskiej gminy. Był cenionym społecznikiem i rzeźbiarzem

OlsztynZmarł radny podolsztyńskiej gminy. Był cenionym społecznikiem i rzeźbiarzem

W gminie Stawiguda zapanowała cisza. Wiadomość o śmierci Andrzeja Górki rozeszła się szybko i zostawiła po sobie autentyczne poruszenie – nie tylko wśród samorządowców, ale też wśród zwykłych mieszkańców, którzy przez lata znali go jako człowieka obecnego, zaangażowanego i bliskiego sprawom lokalnej społeczności.

reklama

Nie żyje Andrzej Górka, radny gminy Stawiguda i znana postać lokalnej społeczności

Andrzej Górka był radnym Rady Gminy Stawiguda. Informacja o jego śmierci została przekazana publicznie przez władze gminy oraz opublikowana w mediach społecznościowych. Szybko pojawiły się liczne reakcje mieszkańców, samorządowców i osób związanych z regionem, co pokazuje, jak silnie był zakorzeniony w lokalnej wspólnocie.

Był postrzegany jako osoba spokojna, uważna na problemy innych, konsekwentna w działaniu i zaangażowana w sprawy mieszkańców. Przez lata pełnienia funkcji radnego budował relacje oparte na zaufaniu i bezpośrednim kontakcie z ludźmi.

reklama

Zaangażowany społecznik i radny, który był blisko mieszkańców i ich codziennych spraw

Andrzej Górka zapisał się w pamięci wielu osób jako samorządowiec, który nie ograniczał swojej aktywności do formalnych obowiązków. Interesował się realnymi problemami mieszkańców, reagował na zgłoszenia, uczestniczył w lokalnych inicjatywach i był obecny tam, gdzie toczyło się życie gminy.

W przekazach publikowanych po jego śmierci wielokrotnie podkreślano jego otwartość, gotowość do rozmowy oraz autentyczne poczucie odpowiedzialności za wspólnotę, którą reprezentował.

Ceniony rzeźbiarz i osoba zaangażowana w działania charytatywne

Poza działalnością samorządową Andrzej Górka był również znany jako rzeźbiarz. Jego prace towarzyszyły lokalnym wydarzeniom, a talent artystyczny łączył z bezinteresowną pomocą innym. Przez lata przekazywał swoje rzeźby na cele charytatywne, m.in. na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dla wielu mieszkańców był przykładem osoby, która potrafi łączyć pasję z realnym działaniem na rzecz innych. To właśnie ta konsekwencja w byciu „dla ludzi” sprawiła, że jego śmierć została odebrana jako prawdziwa strata dla całej gminy.

Pogrzeb Andrzeja Górki odbędzie się 13 stycznia w Stawigudzie

Andrzej Górka zmarł 9 stycznia 2026 roku w wieku 69 lat. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na wtorek, 13 stycznia 2026 roku w Stawigudzie. Modlitwa różańcowa rozpocznie się o godzinie 11:30 w kościele w Stawigudzie, a msza święta pogrzebowa o godzinie 12:00. Po niej nastąpi ceremonia pochówku na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Dla wielu mieszkańców będzie to moment osobistego pożegnania z człowiekiem, który przez lata był obecny w życiu gminy – nie z obowiązku, lecz z przekonania.

źródło: Radio Olsztyn, UG Stawiguda

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Stylowe wnętrze jako proces – jak łączyć meble, światło i dodatki bez chaosu

Konsole, komody i witryny – meble drugiego planu, które robią różnicę.

Buty Bennon – co warto wiedzieć przed zakupem?

Na co zwrócić uwagę kupując buty robocze?

Jak urządzić salon, w którym naprawdę się żyje? Pięć błędów, które kosztują Twój komfort

Większość z nas automatycznie ustawia kanapę pod ścianą. Problem w tym, że często to rozwiązanie pozbawia salon przytulności i funkcjonalności.

Kormoran Kortowiady dla Braci Figo Fagot

Bracia Figo Fagot dzięki głosom publiczności wystąpią ponownie podczas Kortowiady 2026!

Magazyn, który pracuje za firmę – kiedy obsługa staje się przewagą

Obsługa magazynowa jako element strategii biznesowej.

Mszyce pod kontrolą – jak rozpoznać problem i skutecznie chronić rośliny

Mszyce to jeden z najbardziej problematycznych szkodników.

Ruszyła przedsprzedaż osiedla TEMPO. Nowy standard mieszkania w Olsztynie

To osiedle dla tych, którzy chcą mieszkać nowocześnie, bez konieczności rezygnowania z komfortu lub długich dojazdów.

Prawo jazdy i obowiązki kierowcy – o czym pamiętać przed wyjazdem na drogę?

Jakie są najważniejsze obowiązki kierowcy po odebraniu prawa jazdy?

Utylizacja dokumentów w warszawskiej branży transportowej

Dlaczego dokumenty z transportu wymagają szczególnej uwagi?

Kupno mównicy z pleksi czy wynajem? Co bardziej się opłaca

Kupno vs wynajem mównicy – porównanie kosztów i korzyści
reklama
reklama