fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 4 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Na Mazurach tłok ale są miejsca, gdzie bez problemu znajdziemy nocleg

Wiadomości Na Mazurach tłok ale są miejsca, gdzie bez problemu znajdziemy nocleg

Pierwszy weekend wakacji zdecydowało się spędzić na Mazurach bardzo wiele osób – w Sztynorcie, w największym porcie nad jeziorami w nocy z czwartku na piątek nie było wolnego żadnego miejsca za to w Rucianem nocleg znajdziemy bez problemu.

Tłoczno jest w mazurskich kurortach: Giżycku czy Mikołajkach, w nocy z czwartku na piątek w największym porcie nad jeziorami, w Sztynorcie, nie było ani jednego wolnego miejsca noclegowego. „Nie mamy wolnych łodzi, ciasno i tłoczno jest bardzo” – powiedziała PAP recepcjonistka portu w Szynorcie.

W Mikołajkach także jest tłoczno. „Mamy pełne obłożenie w hotelu. W restauracjach trudno o wolny stolik, czasami trzeba poczekać na swoje miejsce ale na pewno cierpliwość popłaci, w efekcie goście będą zadowoleni” – zapewnił PAP Marek Pawłowicz z wioski żeglarskiej w Mikołajkach. Dodał, że jeśli ktoś dojedzie na Mazury w piątek, czy sobotę „na pewno uda się mu znaleźć coś do pływania”, choć większość jednostek jest już wyczarterowana.

„Zalecam cierpliwość, na pewno zrobimy wszystko, by osoba, która chce na Mazurach odpocząć nie tylko odpoczęła ale i była z tego odpoczynku zadowolona” – podkreślił Pawłowicz.

Mniejszy tłok panuje w mniej znanych miejscowościach Mazur, np. Piszu czy Rucianym-Nidzie. Tam są wolne miejsca hotelowe i bez problemu można wypożyczyć łodzie. „Brak reklamy naszej miejscowości odbija się na ilości turystów. W ten pierwszy wakacyjny weekend jest u nas w okolicy dużo mniej gości niż przed rokiem, a mamy doskonałą infrastrukturę. Zapraszamy wszystkich, bo są wolne i hotele, i łodzie. Ci, którzy nie potrafią żeglować mogą skorzystać z rejsów statkami wycieczkowymi” – powiedziała PAP Halina Sychowicz z portu „U Faryja” w Rucianym-Nidzie.

Na Mazurach na razie jest bezpiecznie, policja i MOPR nie odnotowali poważniejszych zdarzeń.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x