fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Ratownicy zaczęli pracę na mazurskich kąpieliskach

reklama

Do 1 września będą pracować na kąpieliskach na Warmii i Mazurach ratownicy. Z powodu braków kadrowych nie wszystkie dotąd strzeżone kąpieliska tego lata będą pilnowane przez wykwalifikowanych ratowników.

W granicach administracyjnych Olsztyna jest kilkanaście jezior, ale w tym sezonie wakacyjnym w mieście będą działały jedynie 3 strzeżone kąpieliska: w CRS „Ukiel” będą działały dwa strzeżone kąpieliska i wodny plac zabaw także pilnowany przez ratownika oraz nad jeziorem Skanda. W sumie ratownicy będą pilnować 239 metrów bieżących plaż.

„Zrezygnowaliśmy z prowadzenia strzeżonych kąpielisk na Słonecznej Polanie i przy hotelu Omega” – poinformował rzecznik prasowy Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSIR) w Olsztynie Zbigniew Szymula, który przyznał, że mniejsza liczba strzeżonych kąpielisk to m.in. efekt kłopotów z zatrudnieniem ratowników.

reklama

„W sumie potrzebujemy 55 ratowników, część z nich na kąpieliska została przesunięta z basenu przy ul. Głowackiego, który latem będzie zamknięty, reszta to osoby zatrudnione na umowę-zlecenie na dwa letnie miesiące” – przyznał Szymula i dodał, że niektórzy ratownicy to osoby, które do pracy na kąpieliskach w Olsztynie przyjechały z innych miejscowości w regionie.

Czytaj też:  Szefowa Żabki z Olsztyna gwiazdką TikToka. Generuje milionowe wyświetlenia

Kąpieliska na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich będą pilnowane przez ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. „Mamy pełną obsadę na całe lato, choć nie było łatwo załogę skompletować” – przyznał dyrektor MOPR Jarosław Sroka. Dodał, że MOPR zapewnia ratowników dla kąpielisk prowadzonych przez samorządy, z którymi współpracuje przez cały rok. „Ośrodki wczasowe, czy hotele leżące nad jeziorami same zapewniają swoim kąpieliskom ratowników” – przyznał Sroka.

Rozpoczęty długi weekend spędza na Mazurach bardzo wielu gości – woda w jeziorach jest ciepła (ma 23-24 stopnie C) i jest słonecznie. Wiele hoteli podaje, że do niedzieli ma zajęte wszystkie miejsca.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama