fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jeździł bez prawka, bo musiał dojechać na siłownię

OlsztynJeździł bez prawka, bo musiał dojechać na siłownię

A komunikacja miejska nie jest dla niego odpowiednim środkiem transportu – tak tłumaczył się ze swojego zachowania 25-letni mieszkańca Olsztyna, który został poddany policyjnej kontroli. Jazda bez uprawnień to jednak nie jedyne, co miał na sumieniu młody olsztynianin.

reklama

W środę około godz. 20.30 na ul. Dworcowej olsztyńscy policjanci zauważyli osobowe bmw. – Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że funkcjonariusze nabrali podejrzeń wobec kierowcy, którego kilka dni wcześniej kontrolowali. Wówczas mężczyzna jeździł po Olsztynie, nie mając uprawnienia do kierowania pojazdami – relacjonują mundurowi z olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji.

Zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna okazał się tym samym 25-latkiem. Kierujący ponownie prowadził pojazd bez uprawnień. Ponadto nie posiadał dokumentów pojazdu oraz aktualnych badań technicznych auta. Na dodatek poruszał się swoim samochodem bez ważnego ubezpieczenia OC i z tablicą rejestracyjną znajdującą się na desce rozdzielczej, za przednią szybą. W trakcie kontroli drogowej policjanci ujawnili jeszcze inne braki w osobówce.

reklama
Mrągowscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Jak wyjaśnił funkcjonariuszom Marcin M., korzysta ze swojego samochodu, bo musi jakoś dojechać na siłownię, a autobusami nie zamierza jeździć. Jako że była to kolejna kontrola drogowa, której został poddany mieszkaniec Olsztyna, rażąco łamiący przepisy, funkcjonariusze sporządzą wobec Marcina M. wniosek o ukaranie do sądu.

reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pozdro dziku!
4 listopada 2015 23:32

Prawdziwy sportowy świr !!

bartek
4 listopada 2015 17:28

a gdzie w prawie jest powiedziane ze tablica z przodu nie moze lezec na desce rozdzielczej, z tego co mi sie wydaje najwazniejsze jest to zeby byla widoczna…

Polecane
Ogłoszenia
Przez brawurę i alkohol na pokładzie: rosnąca liczba tragicznych zdarzeń nad wodą
Życie 60-latka wisiało na włosku. Uratowali go policjanci