fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dobra Energia w Parku Centralnym

Najmłodsi olsztynianie mogą już korzystać z nowo otwartego placu zabaw w śródmieściu, zlokalizowanego w pobliżu Tartaku Raphaelsohnów. 

Dotychczas dzieci mogły korzystać ze specjalnie wydzielonego miejsca niedaleko głównego placu parku. Na początku września do zabawek dołączyły specjalne panele edukacyjne – nagroda w konkursie „To dla mnie ważne” – przypominają urzędnicy olsztyńskiego ratusza.

– Oddajemy piękny obiekt, który na pewno będzie przyciągać całe rodziny. To doskonałe miejsce, aby wypoczywać, relaksować się, a także być aktywnym – mówił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Plac Dobrej Energii zlokalizowany jest w pobliżu Tartaku Raphaelsohnów. Ogromny wkład w powstanie tego miejsca miał Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Jest nam bardzo miło, że jako spółka możemy brać udział w tworzeniu publicznej przestrzeni – mówił prezes MPEC-u, Konrad Nowak. – Chcemy być kojarzeni nie tylko jako firma, która na obrzeżach miasta produkuje ciepło, ale także jako firma, która buduje wizerunek dobrej energii choćby w takich miejscach jak to.

Wątpliwości co do atrakcyjności nowego miejsca zabaw nie ma tegoroczna dziecięca prezydent Olsztyna. – Już widać, że się podoba – cieszy się Julia Łukasiewicz. – Brakowało podobnego placu, z atrakcjami zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych. Wydaje mi się, że największą popularnością będą się cieszyć zjeżdżalnie.

Na terenie placu są m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, piaskownica – łącznie 23 sztuki sprzętu. Koszt przygotowania tego miejsca to niemal 200 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...