15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Woda w jeziorach tak ciepła, jak w środku lata

WiadomościWoda w jeziorach tak ciepła, jak w środku lata

Temperatura wody w jeziorze Niegocin wynosi w czwartek 24 stopnie C. W mniejszych jeziorach położonych w południowej części Szlaku Wielkich Jezior woda jest jeszcze cieplejsza, o stopień chłodniejsze są Mamry. “Dawno nie było tak ciepłej wody w czerwcu” – przyznają ratownicy MOPR.

reklama

Dyżurny stacji MOPR w Giżycku Dariusz Luma przyznał w rozmowie, że temperaturę 24-25 stopni woda w mazurskich jeziorach osiągała w poprzednich latach w lipcu-sierpniu. “Teraz woda jest zdecydowanie cieplejsza, niż bywało o tej porze roku” – przyznał Luma.

Upały i ciepła woda sprawiają, że w mazurskich jeziorach kąpie się bardzo wiele osób. Jednak żadna z plaż nie jest jeszcze strzeżona przez ratowników. “Ratownicy przystąpią do pracy w pierwszym dniu wakacji, czyli 20 czerwca” – powiedział Luma.

reklama

Na Szlaku Wielkich Jezior stacjonują już karetki wodne, które kilka razy udzielały już pomocy żeglującym. Przez cały rok dyżurują ratownicy MOPR.

Luma powiedział, że na razie na Szlaku Wielkich Jezior nie ma tłoku. “Ludzie żeglują, ale nie ma tłumów, znacznie tłoczniej jest zwykle w weekendy” – przyznał ratownik MOPR.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane