reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Jest porozumienie w sprawie obwodnicy

OlsztynJest porozumienie w sprawie obwodnicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz prezydent Olsztyna podpisali porozumienie w sprawie północnej obwodnicy miasta, która ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 51.

reklama

Wspólne działania podjęte przez olsztyński oddział GDDKiA oraz władze Olsztyna dotyczą wykonania dokumentacji niezbędnej dla realizacji budowy północnej obwodnicy Olsztyna. W tym celu w środę (28.10) podpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji studium korytarzowego wraz z analizą wielokryterialną oraz studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji środowiskowej dla północnej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 51.

Dzięki tej inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza teren miasta, co wpłynie na odciążenie układu komunikacyjnego miasta i poprawę bezpieczeństwa ruchu. Obwodnica zniweluje także negatywne oddziaływanie ciężkiego transportu, takich jak hałas i emisja zanieczyszczeń, na mieszkańców centrum Olsztyna – precyzuje olsztyńska GDDKiA.

reklama

Na mocy podpisanego porozumienia prezydent Olsztyna będzie miał za zadanie pokrycie kosztów prac. – Przeprowadzimy przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji, podpiszemy z nim umowę oraz będziemy nadzorować zadania. Na ten cel zarezerwowaliśmy milion złotych – precyzuje Piotr Grzymowicz. GDDKiA zobowiązuje się natomiast do współpracy w zakresie przygotowania materiałów do przetargu, przekazania materiałów archiwalnych dotyczących północno-wschodniej obwodnicy Olsztyna oraz współpracy merytorycznej na etapie opracowywania dokumentacji, wydania opinii ZOPI (Zespół Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych) i KOPI (Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych).

W tej chwili nie możemy jeszcze mówić o finansowaniu samej budowy obwodnicy – podkreślał Mirosław Nicewicz, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. – Musimy jednak pamiętać, że w podobnej sytuacji byliśmy dekadę temu, wtedy to podpisywaliśmy podobne porozumienie związane ze współfinansowaniem projektu obwodnicy.

Pokrycie kosztów wykonania samej dokumentacji należy do władz miasta. Gotowa dokumentacja zostanie przekazana GDDKiA.

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Lunch&Box – zdrowe lunche i boxy na każdą okazję z dowozem w Olsztynie

Codziennie różne menu dla każdego, idealna opcja także dla firm.

Jak zarobić więcej w 2026? Wielkie targi dla sklepów, gastronomii i hoteli już 12 marca w Olsztynie

Bezpłatne wydarzenie „Wiosenny Impuls Sprzedaży” jest skierowane do właścicieli sklepów, restauracji oraz profesjonalistów z branży HoReCa.

O czym pamiętać składając wypowiedzenie w pracy?

Z czego powinno się składać wypowiedzenie umowy o pracę?

Jak wybrać idealne łóżko dla dwulatka?

Gdy chcemy kupić łóżko dla dwulatka, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Jakie materiały są najlepsze na klamki do drzwi?

Dlaczego stal nierdzewna dominuje w drzwiach zewnętrznych i łazienkach?

Czy torby materiałowe mogą zastąpić jednorazówki w supermarketach?

Czy torby materiałowe mogą całkowicie wyprzeć jednorazówki?

Jakie etui do tabletu zapewni ochronę podczas podróży?

Jak dobrać rozmiar i typ etui do warunków podróży?

Czy Twoja firma jest gotowa na kontrolę RODO?

Obsługa RODO, czyli outsourcing zapewniający spokój.

Najazd kablowy – mały element, który chroni wielkie instalacje

Czym jest najazd kablowy i dlaczego stał się standardem ochrony przewodów.
reklama
reklama