fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
czwartek, 20 Czerwiec, 2019
21 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

W Warszawie obraduje zarząd PO. Tematem dyskusji m.in. współpraca z Nowoczesną

Strona główna Wiadomości W Warszawie obraduje zarząd PO. Tematem dyskusji m.in. współpraca z Nowoczesną
reklama

Podsumowanie i ocena majowych wyborów do europarlamentu oraz budowa ewentualnej koalicji m.in. z Nowoczesną na jesienne wybory do Sejmu i Senatu – to tematy piątkowych obrad Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej. Wieczorem w Warszawie zbiera się także klub PO.

Spotkanie Zarządu PO rozpoczęło się po godz. 14 w siedzibie partii przy ul. Wiejskiej.

reklama

„Zakończyły się wybory do europarlamentu, rozpoczyna się kampania do kolejnych wyborów, stąd też posiedzenie zarządu – pierwsze po wyborach. Podsumujemy zapewne to, co się wydarzyło i będziemy rozmawiać o budowaniu koalicji na kolejne wybory. Zamiar jest taki, żeby do końca czerwca rozstrzygnąć z kim, w jakiej konfiguracji w tych wyborach wystartujemy” – powiedział przed rozpoczęciem piątkowego posiedzenia lider warmińsko-mazurskich struktur PO Jacek Protas.

Dodał, że przedmiotem obrad zarządu będzie też kwestia zacieśniania współpracy z Nowoczesną, w tym połączenia klubów obu ugrupowań. „Pan przewodniczący Schetyna przedstawi propozycję, zadecydujemy. Wydaje się, że to jest bardzo realne” – zaznaczył Protas.

Na sobotę zaplanowane jest wspólne posiedzenie rad krajowych PO i Nowoczesnej poświęcone zacieśnieniu współpracy między partiami. Z rozmów z politykami PO i Nowoczesnej wynika, że z sobotniego posiedzenia władz miałby wyjść komunikat, że intencją obu formacji jest m.in. połączenie ich klubów sejmowych. Posłowie Nowoczesnej mogą dołączyć do klubu PO-KO już w przyszłym tygodniu.

Choć większość posłów Nowoczesnej jest zgodnych i chce połączenia klubów w Sejmie, to nie wszyscy działacze ugrupowania akceptują ten pomysł. W piątek, w przededniu wspólnego posiedzenia rad krajowych, działacze Nowoczesnej z całej Polski skierowali do liderki partii Katarzyny Lubnauer list otwarty, w którym sprzeciwiają się pomysłowi połączenia klubów PO i Nowoczesnej. Według informacji, pod dokumentem podpisało się blisko 100 osób m.in. z Dolnego Śląska, Mazowsza, województwa zachodniopomorskiego, Warszawy.

Pomysł włączenia Nowoczesnej do Platformy budzi też wątpliwości części aktywów partyjnych PO. „U nas jest spory opór, ponieważ mieliby dołączyć do nas ludzie z Nowoczesnej, którzy przez ostatnie lata pluli na Platformę, nawet nie krytykowali, po prostu pluli” – powiedział jeden z łódzkich polityków partii.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

20CZE(CZE 20)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

20CZE18:00Warsztaty „Lampiony na letnie wieczory”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

20CZE20:0010. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w OlsztynieKino Studyjne Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3

20CZE20:00Stand- up Warmia / Tomek Kołecki & Jasiek BorkowskiNowy AnderGrant, ul.Kołobrzeska 32

21CZE08:00Kurs dronowy UAVO VLOS w OlsztynieCamFLY, ul. Władysława Trylińskiego 14

21CZE15:00FEST MUZA 2019MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

21CZE(CZE 21)16:15LAMPA - I Warmiński Przegląd ImproKloszart, ul. Kurta Obitza 1

21CZE(CZE 21)17:00Pajama Party | OlsztynMasoneria, Kołłątaja 20

21CZE(CZE 21)18:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

21CZE20:00Sierść w Galerii DOBRO / 21.06Galeria DOBRO, Stare Miasto 24/25

reklama

Warte uwagi

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

Praca na wakacje – kierunek: Holandia

Sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu jest mnóstwo - możemy oddać się słodkiemu lenistwu lub aktywnie wypoczywać podróżując. Wiele osób uczących się decyduje się jednak...

Olsztyn: poszukiwana opiekunka osób starszych

Jak naprawdę wygląda praca opiekuna osób starszych i z czym musi się on mierzyć? Na podstawie doświadczeń osób pracujących w zawodzie, przedstawiamy najważniejsze wyzwania,...

RABATOL.PL

X