Wieczorna jazda drogą wojewódzką nr 512 zakończyła się dachowaniem. We wtorek, 11 listopada, w okolicach miejscowości Pluty w gminie Pieniężno doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem toyoty corolli.
Dachowanie na drodze wojewódzkiej nr 512. Auto wypadło z trasy i zatrzymało się na dachu
Około godziny 20:00 kierujący toyotą corollą stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi wojewódzkiej nr 512. Samochód zjechał z jezdni, wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazd zatrzymał się na dachu poza pasem drogowym.
Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. W działaniach uczestniczyli strażacy ochotnicy z OSP Pluty oraz OSP Pieniężno (KSRG), a także policja. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, kierowca miał ogromne szczęście – wyszedł z pojazdu o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń.
Ruch na trasie odbywał się wahadłowo, strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku
Podczas akcji ratowniczej i zabezpieczania miejsca zdarzenia ruch na drodze wojewódzkiej nr 512 odbywał się wahadłowo. Strażacy odłączyli akumulator w pojeździe, zabezpieczyli teren i usunęli z jezdni pozostałości po kolizji.
Choć samochód został poważnie uszkodzony, kierujący może mówić o ogromnym szczęściu – z rozbitego auta wyszedł bez szwanku. Po zakończeniu czynności policyjnych pojazd został odholowany z miejsca zdarzenia.
źródło: KPPSP w Braniewie
