Olsztyński Park Centralny znowu stanie się miejscem spotkania wszystkich, którzy lubią zacząć weekend w ruchu i w dobrym nastroju. Parkrun Olsztyn obchodzi swoje ósme urodziny.
Wspólne bieganie, spacer i energia, która łączy pokolenia
Od ośmiu lat sobotnie poranki w Parku Centralnym mają swój niepowtarzalny rytuał. Uczestnicy parkrun Olsztyn spotykają się, by wspólnie przebiec, przejść lub przespacerować trasę w przyjaznej atmosferze. Nie liczy się wynik, tylko ruch, uśmiech i kontakt z ludźmi. Jedni biegną szybko, inni spokojnie truchtają lub idą z kijkami – najważniejsze, że każdy ma tu swoje tempo i miejsce.
Parkrun to wyjątkowa inicjatywa, która łączy pokolenia i buduje społeczność wokół zdrowego stylu życia. Wielu uczestników podkreśla, że właśnie tu znaleźli motywację, by regularnie się ruszać, poprawić kondycję i po prostu poczuć się lepiej. Każdy uczestnik może liczyć na wsparcie, doping i ciepłą atmosferę.
Patronat prezydenta i wyjątkowa edycja parkrun Olsztyn
Tegoroczne, ósme urodziny parkrun Olsztyn to szczególne wydarzenie, ponieważ zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna Roberta Szewczyka.
8 listopada uczestnicy spotkają się jak zwykle w Parku Centralnym. Będzie wspólne bieganie, pamiątkowe zdjęcia i okazja do podziękowań dla osób, które od początku tworzą tę inicjatywę. Organizatorzy zachęcają, by dołączyć również tych, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w parkrunie – to idealny moment, by spróbować czegoś nowego, bez presji i wśród życzliwych ludzi. Start o godz. 9:00 (zbiórka od 8:30).
Parkrun Olsztyn zaprasza każdego – bez względu na wiek i kondycję
W parkrunie nie ma rywalizacji ani podium. To wydarzenie otwarte dla wszystkich – niezależnie od wieku, kondycji czy doświadczenia sportowego. Można przyjść samemu, z rodziną, z dziećmi, a nawet z psem. Najważniejsze jest wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu i radość z ruchu.
Ósme urodziny parkrun Olsztyn zapowiadają się jako wyjątkowy dzień pełen pozytywnej energii, uśmiechów i lokalnej integracji. Dla wielu mieszkańców to już tradycja, a dla innych – dopiero początek nowej przygody z aktywnością.
źródło: UM Olsztyn

