fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 28 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

IMGW ostrzega: upały i silne burze

Wiadomości IMGW ostrzega: upały i silne burze

IMGW wydał na środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami dla woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Temperatura sięgnie 31 st. W siedmiu województwach będzie zaś obowiązywało ostrzeżenie przed burzami – także z gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami na dobę liczona od godz. 7.30 we wtorek do godz. 7.30 w środę dla woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i zachodniej części woj. wielkopolskiego. Temperatura może się tam wahać od 29 st. do 31 st. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 16 st. do 18 st. – wynika z prognoz IMGW.

Natomiast dla województw: lubelskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Na Warmii i Mazurach, Dolnym Śląsku i Podlasiu IMGW ostrzega przed burzami z gradem.

Z kolei na środę IMGW wydał ostrzeżenie tego samego stopnia przed upałami w woj. wielkopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim, zaś przed burzami w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim.

W czwartek pogoda ma się zmienić w większej części kraju. Ostrzeżenie przed upałami będzie obowiązywało już tylko w woj. lubuskim, a przed burzami w woj. podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest wtedy ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x