-1 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejna część śródmieścia przejezdna

WiadomościKolejna część śródmieścia przejezdna

Następne przebudowane jezdnie udostępniane są olsztyńskim kierowcom – tym razem to duży fragment ul. Kościuszki.

reklama

Już od środy rana kierowcy indywidualni mogą jechać odcinkiem tej ulicy między Kętrzyńskiego a al. Piłsudskiego. W nocy wykonawca zrealizował niezbędne prace, aby można było jeździć tamtędy bezpiecznie – informuje olsztyński ratusz. Od poniedziałku po torowisku kursowały już autobusy komunikacji miejskiej. Poza tym przejezdny był fragment ul. Kościuszki od Kętrzyńskiego do dworca.

Nowością dla olsztyńskich zmotoryzowanych będą na tym odcinku przystanki typu wiedeńskiego – Filharmonia oraz Kętrzyńskiego. To specjalne wyniesienie jezdni ułatwiające pieszym dojście do tramwaju.

reklama

Ostatni newralgiczny odcinek – Kościuszki od al. Piłsudskiego do skrzyżowania z Żołnierską oraz Żołnierska do wiaduktu nad Obiegową – ma zostać udostępniony w ciągu kolejnych najwyżej kilkudziesięciu godzin.

Olsztyńskie tramwaje stanęły w miejscu

Przypominamy – w środę czasowo zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic 11 Listopada, Skłodowskiej-Curie i Nowowiejskiego. Będą tam prowadzone roboty wykończeniowe związane z budową linii tramwajowej.

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mariusz
29 października 2015 05:58

teraz to dopiero są korki wczoraj o 19 jechałem w dól 1 maja a od Partyzantów KOREK!!! bo jest jeden pas podobnie o godzinie 11 przed południem pod góre 1 maja do ratusza zastawione bo z trzech pasów zrobił się jeden i tak juz zostanie. Okazało sie także ż przegubowiec nie mieści się na zakręcie z nowo otwartej Żołnierskiej w Kosciuszki bo zrobili za wąską jezdnie i wjeżdża na krawężnik. Ale co tam! Wszystko zgodnie z projektem! A i jeszcze podpory betonowe pod słupy trakcji tramwajowej na sikorskiego widzicie jak wystają nad poziom torowiska? Problem taki że prawdopodobnie są za… Czytaj więcej »

emtec
28 października 2015 14:21

a może coś więcej na temat 11 listopada i placu jedności sł.? bo nawet mapek nie dali

Popularne
Olsztyńskie tramwaje stanęły w miejscu