fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 5 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Drogowy rekordzista? Wsiadł za kółko z 5 promilami

Nietrzeźwy 35-latek bez prawa jazdy został zatrzymany przez policjantów z Mrągowa dzięki obywatelskiej postawie świadka, który zauważył jego podejrzane zachowanie na drodze. Mężczyźnie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godz. 16 na numer alarmowy policji zadzwoniła zaniepokojona osoba z informacją, że na trasie Warpuny – Burszewo zauważyła kierowcę osobowej toyoty, którego zachowanie mogło wskazywać na jazdę pod wpływem alkoholu. Opisane auto jechało zygzakiem niemal całą szerokością jezdni. Dodatkowo jego kierowca co chwilę zatrzymywał samochód, po czym ruszał.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd w Burszewie i tam przeprowadzili kontrolę drogową, która potwierdziła przypuszczenia zgłaszającego.

– Badanie alkomatem wykazało, że 35-letni kierowca miał 5 promili alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Szybko okazało się dlaczego. Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i wtedy okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnienia do kierowania pojazdami – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę, a toyota trafiła na policyjny parking. Teraz mężczyźnie grozi kara 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...