Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
wtorek, 28 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Drogowy rekordzista? Wsiadł za kółko z 5 promilami

reklama

Nietrzeźwy 35-latek bez prawa jazdy został zatrzymany przez policjantów z Mrągowa dzięki obywatelskiej postawie świadka, który zauważył jego podejrzane zachowanie na drodze. Mężczyźnie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godz. 16 na numer alarmowy policji zadzwoniła zaniepokojona osoba z informacją, że na trasie Warpuny – Burszewo zauważyła kierowcę osobowej toyoty, którego zachowanie mogło wskazywać na jazdę pod wpływem alkoholu. Opisane auto jechało zygzakiem niemal całą szerokością jezdni. Dodatkowo jego kierowca co chwilę zatrzymywał samochód, po czym ruszał.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd w Burszewie i tam przeprowadzili kontrolę drogową, która potwierdziła przypuszczenia zgłaszającego.

reklama

– Badanie alkomatem wykazało, że 35-letni kierowca miał 5 promili alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Szybko okazało się dlaczego. Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i wtedy okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnienia do kierowania pojazdami – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę, a toyota trafiła na policyjny parking. Teraz mężczyźnie grozi kara 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

reklama

styczeń, 2020

31STYRosochate + Bobcat w Carpenter Inn!Carpenter Inn Irish Pub, Stare Miasto 3

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X