fbpx
10 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 września, 2021
reklama

Tesco poszukuje partnerów do odbioru żywności w województwie warmińsko-mazurskim!

reklama

Od 2013 roku sklepy Tesco przekazują nadwyżki żywności potrzebującym. Obecnie 11 sklepów w województwie warmińsko-mazurskim aktywnie włącza się do procesu odbioru żywności i tym samym angażuje się w walkę z jej marnowaniem. Udział w programie przekazywania żywności jest bezpłatny, każda zainteresowana organizacja może zgłosić się i rozpocząć współpracę z Tesco już dziś.

Przekonanie, że żadna żywność nie powinna być zmarnowana, jest wpisane w DNA Tesco
i przekłada się na aktywne działania. Jako pierwsza sieć handlowa w Polsce corocznie publikuje dane o postępach w walce z marnowaniem produktów. W ostatnim roku przekazano 3 411 ton żywności organizacjom charytatywnym. W województwie warmińsko-mazurskim co tydzień przekazujemy 2 109 kilogramów żywności dla potrzebujących. Tesco, jako firma odpowiedzialna społecznie, stawia sobie jednak coraz to wyższe i ambitniejsze cele. Od 2019 roku w program odbioru nadwyżek żywności mogą włączyć się również wszystkie organizacje działające na rzecz poprawy jakości życia zwierząt. Podmioty te będą odbierać żywność, która nie może być przekazana dla ludzi.
Grono odbiorców żywności powiększa się z roku na rok. Tesco stale zachęca organizacje do aktywnego włączania się w akcję. W województwie warmińsko-mazurskim można odebrać żywność od 11 sklepów. Do udziału w inicjatywie Tesco można zgłosić się przez stronę tesco.pl/przekazywanie, na której można znaleźć najbliższy sklep Tesco. Na aktualizowanej co tydzień mapie zaznaczone są sklepy Tesco gotowe do przekazania nadwyżki żywności.

Zrobiliśmy już bardzo dużo w zakresie walki z niemarnowaniem żywności. Dzięki przekazanym produktom wsparliśmy najbardziej potrzebujących ludzi. Chcemy rozwijać się dalej i pomagać jeszcze więcej, dlatego poszukujemy kolejnych organizacji, którym możemy przekazać żywność. – podkreśla Małgorzata Tokarz Kierownik Operacyjny ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Tesco Polska.
Adresy sklepów, które w województwie warmińsko-mazurskim poszukują partnerów do odbierania żywność: Biskupiec ul. Kopernika 9

reklama

Więcej informacji o działaniach Tesco w zakresie przekazywania żywności i walki z jej marnowaniem można znaleźć na stronie: http://www.tesco-polska.pl/pl/strategia-pomocnych-gestow/produkty-marnowanie-zywnosci/dane-dot-marnowania-zywnosci-201819

 

reklama
reklama

Polecane

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama