W środku nocy służby ratunkowe w Braniewie ruszyły do akcji. W jednym z budynków wielorodzinnych wybuchł pożar, który szybko się rozprzestrzeniał. Na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej.
Pożar wybuchł przy ulicy 9 Maja w Braniewie
Do zdarzenia doszło w środę, 22 października, około godziny 3:00 w nocy. Ogień pojawił się w mieszkaniu na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ulicy 9 Maja w Braniewie. Gdy na miejsce dotarły pierwsze jednostki, płomienie były już widoczne z zewnątrz.
Ewakuacja mieszkańców i trudne warunki akcji
Strażacy wraz z policjantami ewakuowali z budynku 17 osób. Silne zadymienie sprawiło, że ratownicy musieli działać w aparatach ochrony dróg oddechowych.
Na miejscu pracowało siedem zastępów PSP i OSP – łącznie 22 strażaków. Działania były prowadzone w bardzo trudnych warunkach.
Na miejscu pojawili się przedstawiciele władz
Akcję nadzorowali także przedstawiciele władz miasta – wiceburmistrz Braniewa Anna Kapusta oraz inspektor ds. obronnych i OC Marek Wynimko. W działaniach służb uczestniczyła również policja oraz pracownicy zakładu energetycznego, którzy zabezpieczyli miejsce pożaru.
Jedno z mieszkań zostało całkowicie zniszczone przez ogień, jednak dzięki szybkiej reakcji służb udało się zapobiec rozprzestrzenieniu pożaru na kolejne kondygnacje.
źródło: KP PSP Braniewo, fot. KP PSP Braniewo
