Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-1 C
Olsztyn
czwartek, 12 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Po analizach CBA jest postępowanie w sprawie przetargu na wóz strażacki dla Szyman

reklama

Po działaniach informacyjno-analitycznych Centralnego Biura Antykorupcyjnego trwa postępowanie prokuratorskie w sprawie przetargu na używany specjalistyczny wóz strażacki dla lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach – dowiedzieliśmy się w poniedziałek.

„Postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy przetargu zostało przedłużone do 30 maja. Czekamy na wniosek od policji, która prowadzi czynności w tym śledztwie, czy przedłużyć postępowanie, czy też zostaną już sformułowane wnioski końcowe” – powiedział prokurator regionalny w Szczytnie Artur Choroszewski.

Wyjaśnił, że doniesienie z CBA wpłynęło jeszcze w lutym 2019 r. i dotyczy zamówienia publicznego na dostawę używanego wozu strażackiego dla samorządowej spółki Warmia i Mazury – zarządzającego lotniskiem w Szymanach.

reklama

Zaznaczył, że śledztwo toczy się w związku z podejrzeniem poświadczenia nieprawdy w protokole odbiorczym używanego specjalistycznego wozu strażackiego Boughton Barracuda 6×6 uzyskanego po przetargu publicznym. Po zawiadomieniu z CBA ze stycznia 2019 r. śledztwo prokuratura podjęła w lutym 2019 r.

Według informacji w protokole zapisano i potwierdzono, że wygrywający przetarg wraz z wozem dostarczył certyfikat Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP), tymczasem wpłynęło ono pół roku po przetargu zamiast w grudniu 2016 r. – w czerwcu 2017 r.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział, że czynności informacyjno-analityczne w tej sprawie od września do grudnia 2018 r. prowadzili funkcjonariusze białostockiej delegatury Biura z wydziału postępowań kontrolnych CBA.

Według informacji agenci CBA mieli ustalić, że poświadczenia nieprawdy w protokole dokonali członkowie komisji przetargowej – kierownik do spraw technicznych, dyrektora ds. ochrony oraz kierownika ośrodka szkolenia służb lotniskowych z Szyman.

W 2010 roku lotnisko w Szymanach przejęte zostało przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, spółka „Warmia i Mazury”, która zarządza lotniskiem i zmodernizowała je powstała w 2011 r. Port Lotniczy Olsztyn-Szymany został oddany do użytku w styczniu 2016 r. Pas startowy lotniska ma 2,5 km długości i 45 m szerokości. Wcześniej – od lat 30 XX w. istniało koło Szyman lotnisko tymczasowe z pasem o długości 1,2 km i szerokości 60 m.

reklama

grudzień, 2019

14GRU15:00SĄSIEDZI 40Galeria Amfilada, Dąbrowszczaków 3Kategoria wydarzenia:Darmowe,Wystawy artystyczne

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X