Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
niedziela, 26 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Po analizach CBA jest postępowanie w sprawie przetargu na wóz strażacki dla Szyman

reklama

Po działaniach informacyjno-analitycznych Centralnego Biura Antykorupcyjnego trwa postępowanie prokuratorskie w sprawie przetargu na używany specjalistyczny wóz strażacki dla lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach – dowiedzieliśmy się w poniedziałek.

„Postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy przetargu zostało przedłużone do 30 maja. Czekamy na wniosek od policji, która prowadzi czynności w tym śledztwie, czy przedłużyć postępowanie, czy też zostaną już sformułowane wnioski końcowe” – powiedział prokurator regionalny w Szczytnie Artur Choroszewski.

Wyjaśnił, że doniesienie z CBA wpłynęło jeszcze w lutym 2019 r. i dotyczy zamówienia publicznego na dostawę używanego wozu strażackiego dla samorządowej spółki Warmia i Mazury – zarządzającego lotniskiem w Szymanach.

reklama

Zaznaczył, że śledztwo toczy się w związku z podejrzeniem poświadczenia nieprawdy w protokole odbiorczym używanego specjalistycznego wozu strażackiego Boughton Barracuda 6×6 uzyskanego po przetargu publicznym. Po zawiadomieniu z CBA ze stycznia 2019 r. śledztwo prokuratura podjęła w lutym 2019 r.

Według informacji w protokole zapisano i potwierdzono, że wygrywający przetarg wraz z wozem dostarczył certyfikat Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP), tymczasem wpłynęło ono pół roku po przetargu zamiast w grudniu 2016 r. – w czerwcu 2017 r.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział, że czynności informacyjno-analityczne w tej sprawie od września do grudnia 2018 r. prowadzili funkcjonariusze białostockiej delegatury Biura z wydziału postępowań kontrolnych CBA.

Według informacji agenci CBA mieli ustalić, że poświadczenia nieprawdy w protokole dokonali członkowie komisji przetargowej – kierownik do spraw technicznych, dyrektora ds. ochrony oraz kierownika ośrodka szkolenia służb lotniskowych z Szyman.

W 2010 roku lotnisko w Szymanach przejęte zostało przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, spółka „Warmia i Mazury”, która zarządza lotniskiem i zmodernizowała je powstała w 2011 r. Port Lotniczy Olsztyn-Szymany został oddany do użytku w styczniu 2016 r. Pas startowy lotniska ma 2,5 km długości i 45 m szerokości. Wcześniej – od lat 30 XX w. istniało koło Szyman lotnisko tymczasowe z pasem o długości 1,2 km i szerokości 60 m.

reklama

styczeń, 2020

31STY18:00POTAŃCÓWKA: RODZINNA KAPELA BUTRYNÓWSpichlerz, Piastowska 13Kategoria wydarzenia:Darmowe,Dla dzieci,Imprezy,Rozrywka,Taniec

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X