fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 28 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Po analizach CBA jest postępowanie w sprawie przetargu na wóz strażacki dla Szyman

Wiadomości Po analizach CBA jest postępowanie w sprawie przetargu na wóz strażacki dla...

Po działaniach informacyjno-analitycznych Centralnego Biura Antykorupcyjnego trwa postępowanie prokuratorskie w sprawie przetargu na używany specjalistyczny wóz strażacki dla lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach – dowiedzieliśmy się w poniedziałek.

„Postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy przetargu zostało przedłużone do 30 maja. Czekamy na wniosek od policji, która prowadzi czynności w tym śledztwie, czy przedłużyć postępowanie, czy też zostaną już sformułowane wnioski końcowe” – powiedział prokurator regionalny w Szczytnie Artur Choroszewski.

Wyjaśnił, że doniesienie z CBA wpłynęło jeszcze w lutym 2019 r. i dotyczy zamówienia publicznego na dostawę używanego wozu strażackiego dla samorządowej spółki Warmia i Mazury – zarządzającego lotniskiem w Szymanach.

Zaznaczył, że śledztwo toczy się w związku z podejrzeniem poświadczenia nieprawdy w protokole odbiorczym używanego specjalistycznego wozu strażackiego Boughton Barracuda 6×6 uzyskanego po przetargu publicznym. Po zawiadomieniu z CBA ze stycznia 2019 r. śledztwo prokuratura podjęła w lutym 2019 r.

Według informacji w protokole zapisano i potwierdzono, że wygrywający przetarg wraz z wozem dostarczył certyfikat Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP), tymczasem wpłynęło ono pół roku po przetargu zamiast w grudniu 2016 r. – w czerwcu 2017 r.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział, że czynności informacyjno-analityczne w tej sprawie od września do grudnia 2018 r. prowadzili funkcjonariusze białostockiej delegatury Biura z wydziału postępowań kontrolnych CBA.

Według informacji agenci CBA mieli ustalić, że poświadczenia nieprawdy w protokole dokonali członkowie komisji przetargowej – kierownik do spraw technicznych, dyrektora ds. ochrony oraz kierownika ośrodka szkolenia służb lotniskowych z Szyman.

W 2010 roku lotnisko w Szymanach przejęte zostało przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, spółka „Warmia i Mazury”, która zarządza lotniskiem i zmodernizowała je powstała w 2011 r. Port Lotniczy Olsztyn-Szymany został oddany do użytku w styczniu 2016 r. Pas startowy lotniska ma 2,5 km długości i 45 m szerokości. Wcześniej – od lat 30 XX w. istniało koło Szyman lotnisko tymczasowe z pasem o długości 1,2 km i szerokości 60 m.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: