fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zaatakował żonę i córkę – próbował odebrać sobie życie

OlsztynZaatakował żonę i córkę - próbował odebrać sobie życie

W poszukiwaniach 30-latka brał udział policyjny śmigłowiec, przewodnicy z psami i kilkudziesięciu policjantów. Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu, gdy próbował popełnić samobójstwo.

reklama

Wszystko zaczęło się w sobotnie przedpołudnie – około godz. 10.30 – gdy policjanci z Pisza otrzymali anonimowe zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na ul. Mickiewicza słychać niepokojące odgłosy. Mundurowi, którzy dotarli na miejsce, zastali w mieszkaniu 27-letnią kobietę oraz jej 7-letnią córkę, obie z obrażeniami w okolicach głowy. Poszkodowane zostały przetransportowane do szpitali.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, że jest nim 30-letni Paweł Sz., który ostrym narzędziem zranił swoją żonę i córkę. Funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania – został ogłoszony alarm dla jednostki policji w Piszu, a w poszukiwania sprawcy zaangażowani zostali także funkcjonariusze z sąsiednich jednostek, policjanci z olsztyńskiego oddziału prewencji, przewodnicy z psami oraz policyjny śmigłowiec.

reklama
Jak skutecznie zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem? Praktyczne porady

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy już kilka godzin później – około godz. 16 – Paweł Sz. został odnaleziony w opuszczonym budynku w okolicach torowiska, przy dworcu kolejowym w Piszu – donosi Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Jak się okazało, mężczyzna próbował popełnić samobójstwo, podcinając sobie żyły. Policjanci natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do szpitala w Piszu. 30-latek pozostał tam pod opieką lekarzy, a także pod nadzorem policjantów.

Mężczyzna usłyszy zarzuty, gdy tylko pozwoli na to jego stan zdrowia. Policjanci, pracując pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Mężczyzna zatrzymany za kradzież przynęt wędkarskich o wartości ponad 1000 złotych
Nadmierna prędkość kosztuje: kierowca stracił prawo jazdy i zapłaci wysoki mandat