3.1 C
Olsztyn
niedziela, 22 grudnia, 2024
reklama

Karski: Unia Europejska ma szansę wrócić do swych korzeni

WiadomościKarski: Unia Europejska ma szansę wrócić do swych korzeni

Unia Europejska ma szansę się zmienić i wrócić do swych korzeni – mówił we wtorek europoseł i kandydat PiS do PE Karol Karski. Podkreślił, że chodzi o chrześcijańskie wartości, jakie wyznawali pionierzy integracji europejskiej.

Lider na liście PiS w okręgu warmińsko-podlaskim Karol Karski podczas wiecu wyborczego w Olsztynie podkreślił, że „Unia Europejska ma szansę powrócić do wartości, jakimi kierowali się ojcowie założyciele Unii, kandydaci na ołtarze Alcide De Gasperi czy Robert Szuman”.

Jak wskazał, ponad 70 procent prawa w Polsce to przepisy unijne. „Czasem tego nie widzimy, bo to są akty prawa krajowego, ale one przenoszą prawo unijne do prawa polskiego. To jest ogromny zakres działalności instytucji unijnych, dlatego musimy wybrać dobrych przedstawicieli, takich którzy będą reprezentowali Polskę i Polaków – swoich wyborców”- podkreślił.

Jak ocenił, to właśnie województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie są wręcz stworzone do członkostwa w Unii Europejskiej. „To do tych regionów napływają środki z funduszy strukturalnych, to właśnie tutaj, w regionach rolniczych ważna jest polityka rolna. Podejmujemy działania w celu zrównania dopłat bezpośrednich. Ściągamy tutaj środki na inwestycje infrastrukturalne: drogi, koleje i lotniska” – wskazał.

Mówił, że podpisywane są umowy na modernizację dróg lokalnych. Wśród inwestycji infrastrukturalnych wymienił drogę ekspresową S16 na Mazury. Wskazał, że otwierane są kolejne elementy obwodnicy Olsztyna, a w ramach centralnego portu komunikacyjnego z Baranowa powstaną drogi dojazdowe przez Warszawę nr 2 do Olsztyna i nr 3 do Giżycka.

Szef PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit powiedział, że „obecny czas to bardzo ważna chwila dla Polski i dla Europy”. „Europa w tym wymiarze, wokół którego dzisiaj się gromadzimy funkcjonuje tysiąc lat. My jako naród, jako państwo funkcjonujemy w Europie też tysiąc lat. Dlatego nie musimy się od nikogo uczyć, nie musimy za nic przepraszać, nie musimy jako Polska mówić, że mamy jakieś lekcje do odrobienia. My jesteśmy w głównym nurcie europejskim, my stanowiliśmy i stanowimy historię Europy” – mówił Szmit.

Jak podkreślił, dziś w Polsce toczą się spory, czy warto wspierać polską rodzinę, czy wystarczy pieniędzy, żeby wspierać starszych ludzi oraz czy jest sprawiedliwe, by 500 złotych dostawały osoby upośledzone, które ukończyły 18 rok życia.

„Trudno w to uwierzyć, że doszliśmy do takich czasów, że ktoś może w ogóle te kwestie negować” – mówił. „Po to byśmy mogli kontynuować nasz program, po to, żebyśmy mogli jako Prawo i Sprawiedliwość na lepsze zmieniać Polskę, potrzebna jest wola wyborców” – dodał Szmit.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane