reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Tak wygląda nowa pracownia w olsztyńskiej szkole. Uczniowie przecierali oczy ze zdumienia

GalerieTak wygląda nowa pracownia w olsztyńskiej szkole. Uczniowie przecierali oczy ze zdumienia

Rodzice oniemieli, gdy zobaczyli, co powstało w podstawówce.

Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 14 w Olsztynie rozpoczął się wyjątkowo. Placówka przy ul. Konopnickiej zyskała nowoczesną pracownię informatyczną i dodatkowe przestrzenie, które mają wspierać uczniów w nauce i odpoczynku.

reklama

Nowoczesna sala komputerowa i okulary VR

Dzięki wsparciu sponsorów, w tym firmy Base.com, w SP 14 powstała nowa sala komputerowa z 27 stanowiskami wyposażonymi w nowoczesny sprzęt. Uczniowie mają teraz dostęp nie tylko do komputerów i tabletów, ale również do okularów VR, które pozwolą na prowadzenie zajęć w zupełnie nowy sposób. Jak podkreśla dyrektor szkoły, Ewa Romanowska, inwestycja znacząco podniesie poziom kształcenia i otworzy przed uczniami możliwość rozwijania cyfrowych kompetencji.

Konfigurację sprzętu zapewnili specjaliści z Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna. To dzięki ich pracy nowoczesne urządzenia są już gotowe do wykorzystania na zajęciach.

reklama

Wsparcie sponsorów i nowe przestrzenie dla uczniów

Nowy rok szkolny to także inne zmiany w SP 14. Dzięki wolontariuszom z Michelin w ramach akcji „Moc Dobra” odświeżono salę językową i utworzono specjalną strefę relaksu. To miejsce, gdzie uczniowie mogą odpocząć, zregenerować siły i spędzać czas w przyjaznej atmosferze.

Dyrekcja szkoły podkreśla, że te inwestycje były możliwe dzięki zaangażowaniu sponsorów i absolwentów placówki, którzy wspierają rozwój szkoły. Podczas inauguracji roku szkolnego dyrektor Ewa Romanowska dziękowała darczyńcom, a najmłodszym uczniom – pierwszoklasistom – życzyła powodzenia i wręczyła odblaskowe zawieszki, które mają symbolizować radość i bezpieczeństwo.

Pierwszy dzwonek i emocje uczniów

W tym roku w SP 14 naukę rozpoczęło 414 uczniów, w tym 55 pierwszoklasistów. Pierwszy dzień w szkole był dla nich wyjątkowym przeżyciem. Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego towarzyszył hymn, poczet sztandarowy oraz przemówienia, ale nie zabrakło także radosnej atmosfery i uśmiechów.

Szkoła podkreśla, że nowa infrastruktura i przestrzenie dydaktyczne mają być nie tylko wsparciem w nauce, ale też inspiracją do rozwijania pasji i zainteresowań uczniów.

źródło: SP14 w Olsztynie, fot: SP14 w Olsztynie

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Kierowcy z Olsztyna zyskali nowe miejsce do serwisowania aut. Obsłużą tu praktycznie każdą markę

Przy salonie MG przy ul. Partyzantów 26 działa Centrum Serwisowe Partyzantów – nowoczesny, niezależny serwis multimarkowy.

Zielona rewolucja w Gutkowie. Niższe rachunki dla mieszkańców na Osiedlu SLOW

Jak kolektory słoneczne i standardy Ippon Group obniżą rachunki mieszkańców Osiedla SLOW?

Płyn hamulcowy i zacisk – kiedy wymaga regeneracji i należy go wymienić i dlaczego kontrola poziomu nie wystarcza?

Sprawność układu hamulcowego decyduje o Twoim bezpieczeństwie podczas codziennej jazdy samochodem.

Japońskie wagyu w Olsztynie. Takich burgerów nie zjecie nigdzie indziej w mieście

Pierwsze miejsce w Olsztynie, gdzie zjecie burgera z japońskim wagyu, czyli z najsłynniejszej wołowiny świata.

Jak rozpoznać, że soczewki kontaktowe są źle dobrane

Soczewki kontaktowe mogą sprawiać kłopot nawet wtedy, gdy na początku dają dość dobre widzenie.

TOP 4 kierunki na wakacje z dziećmi. Który będzie najlepszy dla Twojej rodziny? 

Doświadczeni doradcy z salonu Wakacje.pl Olsztyn Kościuszki pomogą wybrać ofertę, która spełni wasze oczekiwania. Eksperci uwzględniają wiek dzieci, budżet, standard hotelu, długość transferu oraz dostępne udogodnienia.

Jak nauczyć się rysować od podstaw – poradnik dla dorosłych początkujących

Nie potrzeba do tego drogiego sprzętu ani wyjątkowych predyspozycji – wystarczy chęć nauki i odrobina cierpliwości.

WPI 90 dla producentów – izolat białka serwatkowego do napojów i odżywek

WPI 90 to izolat białka serwatkowego dla producentów napojów, odżywek i żywności funkcjonalnej.

Muzyka, woda i zieleń. Darmowy, letni festiwal w Augustowie już wkrótce

Od 6 do 9 sierpnia Augustów zamienia się w festiwalowe miasto z koncertami m.in. Organka, IGO, Błażeja Króla, Ani Rusowicz czy zespołu Łąki Łan.
reklama
reklama