17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Kidawa-Błońska zaapelowała w Olsztynie o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego

WiadomościKidawa-Błońska zaapelowała w Olsztynie o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Odpowiadamy przed naszymi dziećmi i wnukami za to, jaka będzie Polska i Europa. Dlatego warto poświecić 26 maja kilka minut i pójść na wybory – apelowała w poniedziałek w Olsztynie Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), która wsparła kandydaturę Jacka Protasa.

reklama

Podczas konferencji prasowej na olsztyńskiej starówce Małgorzata Kidawa-Błońska apelowała “nie tylko do mieszkańców Warmii i Mazur, ale i całej Polski” o udział w niedzielnych wyborach do PE.

“Nie można być obojętnym i nie można dokonywać przypadkowego wyboru. Nie można też nie iść na te wybory. My odpowiadamy przed dziećmi, przed wnukami, jaka będzie Polska i Europa. Jak Polska się będzie dobrze rozwijała, to taka będzie i Europa. I na odwrót. Jesteśmy naczyniami połączonymi”- mówiła Kidawa-Błońska.

reklama

Dodawała, że zachęca do głosowania na kandydatów Koalicji Europejskiej, ponieważ “na tych listach są bardzo ciekawe osoby i każdy może znaleźć swojego reprezentanta”.

“Oczywiście tu w Olsztynie zachęcamy do głosowania na Jacka Protasa” – powiedziała Kidawa-Błońska.

Jacek Protas to były marszałek woj. warmińsko-mazurskiego, obecny poseł PO. W wyborach do PE kandyduje z ostatniego miejsca na liście KE.

reklama

“Trudno o człowieka bardziej kompetentnego i lepiej przygotowanego do pełnienia tej roli niż on” – mówił o Protasie poseł PO-KO Janusz Cichoń i dodawał, że “warto wykorzystać doświadczenie Protasa w Parlamencie Europejskim”.

Protas mówił, że w ostatnim tygodniu kampanii będzie jeździł po Powiślu i Mazurach, ma odwiedzić m.in. Giżycko, Kętrzyn i Ełk, zamierza też pojechać na Podlasie do Łomży, Suwałk i Białegostoku. Protas zapowiedział też udział w kilku debatach organizowanych przez lokalne media.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane