1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

“Tak się robi na wsi”. Żywe szczenięta spakował do torby z kamieniami i wrzucił do wody [WIDEO]

Wiadomości"Tak się robi na wsi". Żywe szczenięta spakował do torby z kamieniami...

Kryminalni zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy Łukta, który po oszczenieniu się jego suczki, spakował miot do torby, obciążył ją kamieniami i wrzucił do wody. Bezbronne szczenięta nie miały żadnych szans na przeżycie. Na wniosek policjantów suczka należąca do mężczyzny trafiła pod opiekę schroniska. Za popełnione przestępstwo 38-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Sprawa rozpoczęła się w miniony weekend (11.05.2019), kiedy to w bagiennych zaroślach spacerowiczka zauważyła torbę z martwymi szczeniakami. W torbie znajdowały się kamienie, co wskazywało na to, że ktoś celowo wrzucił zwierzęta do wody. Policjanci od razu zajęli się ustalaniem, kto mógł zachować się w tak okrutny sposób.

Już we wtorek (14.05.2019) kryminalni zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 38- latka. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli suczkę, która niedawno się oszczeniła.

reklama

Suczka była trzymana w bardzo złych warunkach. Była zaniedbana. Nie mogliśmy pozwolić, aby tam została, dlatego wnioskowaliśmy o odebranie psa właścicielowi. Dzięki szybkiej reakcji wójta i schroniska psina jest już bezpieczna – relacjonują ostródzcy funkcjonariusze.

Suczka jeszcze tego samego dnia trafiła do schroniska. Na posesji, gdzie była trzymana policjanci przeprowadzili oględziny, które stanowią dowód w sprawie.

W środę (15.05.2019) zatrzymany 38-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami oraz znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

reklama

38-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Jego bestialskie zachowanie nie wydawało mu się czymś złym. “Tak się robi na wsiach”- relacjonował. Dodał, że gdy wrzucił do wody szczenięta, były żywe.

Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Małomiasteczkowy
20 maja 2019 01:08

Wielkie mi Halo.. Tak sie robi na wsi. Kto utrzyma 7 psow i 8 kotow, ktore potem tez sie rozmnoza? Do wody albo do piachu i po problemie.

Polecane
Ogłoszenia