18 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Olsztyński Marsz Równości ujawnił trasę parady

OlsztynOlsztyński Marsz Równości ujawnił trasę parady

Niedawno pisaliśmy o tym, że prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wsparł inicjatywę związaną z LGBT+ swoim Patronatem Honorowym.

reklama

Organizatorki skomentowały decyzje na Facebooku: – To bardzo ważna informacja dla mieszkanek i mieszkańców miasta. Wiadomość, która zarówno potwierdza słowa Pana Prezydenta z ubiegłorocznej samorządowej kampanii wyborczej, jak i pokazuje, że stolica województwa warmińsko-mazurskiego jest otwarta dla osób dyskryminowanych przez płeć, wiek, pochodzenie, niepełnosprawność, orientacje seksualne, czy majętność!

reklama

Jak można przeczytać w piśmie Piotr Grzymowicz uważa, że Marsz ma charakter społeczny, edukacyjny, integracyjny i promocyjny, dlatego z przyjemnością obejmuje  go Honorowym Patronatem.

Czy Piotr Grzymowicz osobiście weźmie udział w paradzie i przejdzie ulicami Olsztyna z Marszem Równości? Czekamy na odpowiedź rzecznik Urzędu Miasta.

W czwartek (16.05) na Facebooku Marszu została ujawniona dokładna trasa i godzina przemarszu. Pierwszy Olsztyński Marsz Równości rozpocznie się o godzinie 14:00 pod halą Urania, skąd wyruszy aleją Piłsudskiego, Obiegową, Żołnierską, Kościuszki, Reja, 22 stycznia, Pieniężnego, Knosały, by zakończyć się w Parku Centralnym. Na koniec planowany jest piknik.

reklama

Hasłem przewodnim Olsztyńskiego Marszu Równości jest „Miłość, równość, solidarność”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Normalny
21 maja 2019 17:13

No cóż. Pedały w zakonach kk się ukrywały. A potem wyrośli z nich pedofile. Więc nie sądzę, żeby łączyć marsz równości z marginesem etycznym i nienaturalnym. Nie chcę, żeby mój syn oglądał w swoim mieście pedalstwo.

Swarozyc
20 maja 2019 17:30

Zapraszamy wypierdalac z Olsztyna sodomici. Proponuję homosie się ubrać w zbroję gdyż niedaleko kamieniołom i warzywniak. Będzie czym was poczestowac, znaczy kamieniami i pomidorami!!!!!

Polecane