reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Zginęła lekarka z Olsztyna i jej synek. Wypadek na wycieczce w Egipcie

OlsztynZginęła lekarka z Olsztyna i jej synek. Wypadek na wycieczce w Egipcie

Zginęła lekarka z Olsztyna i jej synek. Wracali z wycieczki fakultatywnej w Egipcie, gdy bus przewożący turystów wypadł z drogi i dachował. MSZ potwierdziło śmierć dwóch obywateli Polski oraz trzy osoby ranne. Konsul RP pozostaje w kontakcie z egipskimi służbami i prowadzi działania na miejscu.

reklama

Tragiczny wypadek busa z turystami w Egipcie

Do wypadku doszło we wtorek, 29 lipca, około godziny 17:00 czasu polskiego w pobliżu Marsa Alam. Bus, którym turyści wracali z wycieczki fakultatywnej do miejscowości Hamata, dachował. W pojeździe znajdowało się około 10 osób.

W wyniku katastrofy zginęły trzy osoby: 41-letnia Polka, jej 7-letni syn oraz 45-letni obywatel Egiptu. Pozostali uczestnicy zostali mniej lub bardziej poszkodowani.

reklama

W Egipcie zginęli matka z dzieckiem z Olsztyna

„Dziś po południu, w pobliżu miejscowości Marsa El Alam (Egipt) w wypadku turystycznego busa zginęła matka z dzieckiem – Obywatele RP” – poinformował rzecznik MSZ Paweł Wroński.

Podczas środowej konferencji dodał: „Dwoje naszych obywateli przebywa w szpitalu – jedna z tych osób jest ciężej ranna, druga ogólnie potłuczona. Ranna jest także trzecia osoba – z urazem ortopedycznym nogi – ale nie została hospitalizowana”.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że ofiary śmiertelne były mieszkańcami Olsztyna. Lekarka pracowała w jednym ze szpitali na terenie miasta.

Lekarka z Olsztyna i jej syn wśród ofiar śmiertelnych wycieczki do Egiptu

Kobieta, która zginęła to 41-letnia lekarka ginekolog pracująca w szpitalu w Olsztynie. Pochodziła z Elbląga.

Do Egiptu wybrała się z mężem – kardiologiem – oraz dwójką dzieci. W tragicznym wypadku zginęła wraz ze swoim 7-letnim synem. Starsza córka, podobnie jak inni członkowie rodziny, najprawdopodobniej zostali w resorcie i nie brali udziału w tej konkretnej wycieczce.

Znajomi wspominają zmarłą lekarkę jako osobę niezwykle ciepłą, serdeczną i oddaną pacjentom.

Wstępne przyczyny wypadku w Egipcie. Możliwa awaria techniczna

Na razie nie wiadomo, co dokładnie doprowadziło do tragedii. Z relacji świadków wynika, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem. „Pojawiła się hipoteza o pękniętej oponie. Ze wstępnych informacji wynika, że busy poruszały się z dosyć dużą prędkością. W pewnym momencie jeden z nich dachował – z opowieści wynika, że przetoczył się, koziołkował, co tłumaczy skalę obrażeń” – powiedział Wroński.

Choć oficjalną przyczyną wypadku może być pęknięcie opony, nam udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że kilka busów wracających z wycieczki mogło się między sobą ścigać.

Konsul RP przebywa na miejscu i zbiera informacje. Trwają rozmowy z lokalną prokuraturą, policją oraz rezydentami biur podróży. MSZ oczekuje przeprowadzenia wnikliwego śledztwa.

Troje Polaków rannych. Jedna osoba w ciężkim stanie

W wypadku ucierpiało jeszcze troje Polaków: 37-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 40 i 44 lat. Najciężej ranny 44-latek doznał złamania miednicy i żeber.

Na ten moment nie ma informacji, by pozostali uczestnicy wycieczki zdecydowali się na wcześniejszy powrót do Polski. Rozważany jest natomiast medyczny transport jednej z rannych osób.

Przeczytaj także

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Pracownik na produkcję, magazyn, budowę – jak agencja pracy skraca czas wdrożenia pracownika

Dlaczego wdrożenie na produkcji, magazynie i budowie jest tak wymagające.

Przedszkole Radość i Art School – bezpieczny i kreatywny start dla dzieci w Olsztynie

Trwa nabór. Własne place zabaw, bogata oferta, zaangażowana kadra, dwie lokalizacje w Olsztynie.

Powrót do zawodu kierowcy po przerwie – od czego zacząć?

Jak przygotować się do powrotu do zawodu kierowcy?

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Lunch&Box – zdrowe lunche i boxy na każdą okazję z dowozem w Olsztynie

Codziennie różne menu dla każdego, idealna opcja także dla firm.

Jak zarobić więcej w 2026? Wielkie targi dla sklepów, gastronomii i hoteli już 12 marca w Olsztynie

Bezpłatne wydarzenie „Wiosenny Impuls Sprzedaży” jest skierowane do właścicieli sklepów, restauracji oraz profesjonalistów z branży HoReCa.

O czym pamiętać składając wypowiedzenie w pracy?

Z czego powinno się składać wypowiedzenie umowy o pracę?

Jak wybrać idealne łóżko dla dwulatka?

Gdy chcemy kupić łóżko dla dwulatka, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Jakie materiały są najlepsze na klamki do drzwi?

Dlaczego stal nierdzewna dominuje w drzwiach zewnętrznych i łazienkach?

Czy torby materiałowe mogą zastąpić jednorazówki w supermarketach?

Czy torby materiałowe mogą całkowicie wyprzeć jednorazówki?

Jakie etui do tabletu zapewni ochronę podczas podróży?

Jak dobrać rozmiar i typ etui do warunków podróży?
reklama
reklama