12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

MARKIEWICZ & BANASZEK „U2 Jazz Cover Project” w Olsztynie

Strona główna Wiadomości MARKIEWICZ & BANASZEK "U2 Jazz Cover Project" w Olsztynie
reklama

Piosenki kultowego zespołu U2 w klimacie współczesnego europejskiego jazzu czyli „Markiewicz & Banaszek U2 Jazz Cover Project“ już 12 maja 2019, o godz. 18:00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Projekt „Markiewicz & Banaszek U2 Jazz Cover Project“ to muzyczne spotkanie wokalistki Małgorzaty Markiewicz oraz pianisty jazzowego Marcina Banaszka oraz zupełnie nowe i świeże spojrzenie na muzykę światowej sławy zespołu rockowego U2. Podczas koncertu można usłyszeć największe przeboje zespołu U2 w niezwykłych aranżacjach o subtelnym, akustycznym brzmieniu.

reklama

Małgorzata Markiewicz jest jedną z najbardziej intrygujących wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie m.in. diamentową płytę za album „Psałterz wrześniowy” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, który promowała w duecie z Januszem Radkiem piosenką „Psalm dla Ciebie”, a także udział w prestiżowych koncertach w kraju i za granicą oraz nagrody na największych polskich imprezach muzycznych, takich jak Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy w Sopocie. Swoją karierę muzyczną zaczęła mając zaledwie 13 lat, wykonując piosenkę Violetty Villas „List do matki” w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Zwyciężyła w finale tego programu i jako najmłodsza uczestniczka w historii wystąpiła w koncercie Debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę radiowej Jedynki. Następne lata przyniosły jej nagrody na największych polskich festiwalach muzycznych, w tym ponownie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (nagroda publiczności oraz najlepszy album roku) a także statuetkę Top Trendy za najlepiej sprzedający się album roku i nagrodę publiczności za najlepszy występ wieczoru podczas Sopot Top Trendy 2007. Zainteresowania muzyczne Małgorzaty Markiewicz od dawna zwrócone są także w kierunku muzyki jazzowej, a zaproszenie do współpracy od legendy polskiej sceny jazzowej Janusza Skowrona, utwierdziło ją tylko co do słuszności obranego kierunku. Artystka znalazła swój własny, unikatowy język na styku dwóch stylów, muzyki pop i jazz. Z pianistą, producentem i kompozytorem Nikolą Kołodziejczykiem nagrała materiał na swoją debiutancką płytę, której premiera planowana jest w pierwszej połowie tego roku. Jeszcze przed planowanym wydaniem albumu, znajdująca się na nim piosenka „Niebywałe” została zauważona przez jury konkursu ZAIKS „Piosenka na Sto” i wyróżniona spośród ponad tysiąca utworów nagrodą za najlepsze wykonanie. Markiewicz współpracowała z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Cezary Konrad, Janusz Skowron, Krzesimir Dębski, Grzech Piotrowski, Robert Majewski, Jerzy Małek, Zbigniew Górny.

Współautor projektu „U2 Jazz Cover Project” Marcin Banaszek to pianista i kompozytor, absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie asystent w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w krakowskiej uczelni. Laureat krajowych i zagranicznych konkursów jazzowych: Nadzieje Warszawy (Warszawa, 2011), Europejskie Integracje Muzyczne (Żyrardów, 2011), Krokus Jazz Festival (Jelenia Góra, 2011), Gnesin Jazz Festival (Moskwa, 2012).

Małgorzacie Markiewicz i Marcinowi Banaszkowi na scenie towarzyszą również wyjątkowi muzycy: Michał Zaborski (altówka), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela) – członkowie zespołu Atom String Quartet oraz Andrzej Zielak (kontrabas) i Karol Domański (perkusja).

https://www.facebook.com/malgorzatamarkiewiczofficial/
https://www.instagram.com/malgorzatamarkiewiczofficial/

Kontakt / Management:
Mariusz Stasiak
tel. 602 121 515
mail: [email protected]

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma