reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

MARKIEWICZ & BANASZEK „U2 Jazz Cover Project” w Olsztynie

OlsztynMARKIEWICZ & BANASZEK "U2 Jazz Cover Project" w Olsztynie

12 maja 2019 w Olsztynie odbędzie się koncert „Markiewicz & Banaszek U2 Jazz Cover Project”, łączący przeboje U2 z jazzowymi aranżacjami. Wystąpią wokalistka Małgorzata Markiewicz i pianista Marcin Banaszek.

Piosenki kultowego zespołu U2 w klimacie współczesnego europejskiego jazzu czyli „Markiewicz & Banaszek U2 Jazz Cover Project“ już 12 maja 2019, o godz. 18:00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

reklama

Projekt „Markiewicz & Banaszek U2 Jazz Cover Project“ to muzyczne spotkanie wokalistki Małgorzaty Markiewicz oraz pianisty jazzowego Marcina Banaszka oraz zupełnie nowe i świeże spojrzenie na muzykę światowej sławy zespołu rockowego U2. Podczas koncertu można usłyszeć największe przeboje zespołu U2 w niezwykłych aranżacjach o subtelnym, akustycznym brzmieniu.

Małgorzata Markiewicz jest jedną z najbardziej intrygujących wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie m.in. diamentową płytę za album „Psałterz wrześniowy” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, który promowała w duecie z Januszem Radkiem piosenką „Psalm dla Ciebie”, a także udział w prestiżowych koncertach w kraju i za granicą oraz nagrody na największych polskich imprezach muzycznych, takich jak Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy w Sopocie. Swoją karierę muzyczną zaczęła mając zaledwie 13 lat, wykonując piosenkę Violetty Villas „List do matki” w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Zwyciężyła w finale tego programu i jako najmłodsza uczestniczka w historii wystąpiła w koncercie Debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę radiowej Jedynki. Następne lata przyniosły jej nagrody na największych polskich festiwalach muzycznych, w tym ponownie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (nagroda publiczności oraz najlepszy album roku) a także statuetkę Top Trendy za najlepiej sprzedający się album roku i nagrodę publiczności za najlepszy występ wieczoru podczas Sopot Top Trendy 2007. Zainteresowania muzyczne Małgorzaty Markiewicz od dawna zwrócone są także w kierunku muzyki jazzowej, a zaproszenie do współpracy od legendy polskiej sceny jazzowej Janusza Skowrona, utwierdziło ją tylko co do słuszności obranego kierunku. Artystka znalazła swój własny, unikatowy język na styku dwóch stylów, muzyki pop i jazz. Z pianistą, producentem i kompozytorem Nikolą Kołodziejczykiem nagrała materiał na swoją debiutancką płytę, której premiera planowana jest w pierwszej połowie tego roku. Jeszcze przed planowanym wydaniem albumu, znajdująca się na nim piosenka „Niebywałe” została zauważona przez jury konkursu ZAIKS „Piosenka na Sto” i wyróżniona spośród ponad tysiąca utworów nagrodą za najlepsze wykonanie. Markiewicz współpracowała z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Cezary Konrad, Janusz Skowron, Krzesimir Dębski, Grzech Piotrowski, Robert Majewski, Jerzy Małek, Zbigniew Górny.

reklama

Współautor projektu „U2 Jazz Cover Project” Marcin Banaszek to pianista i kompozytor, absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie asystent w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w krakowskiej uczelni. Laureat krajowych i zagranicznych konkursów jazzowych: Nadzieje Warszawy (Warszawa, 2011), Europejskie Integracje Muzyczne (Żyrardów, 2011), Krokus Jazz Festival (Jelenia Góra, 2011), Gnesin Jazz Festival (Moskwa, 2012).

Małgorzacie Markiewicz i Marcinowi Banaszkowi na scenie towarzyszą również wyjątkowi muzycy: Michał Zaborski (altówka), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela) – członkowie zespołu Atom String Quartet oraz Andrzej Zielak (kontrabas) i Karol Domański (perkusja).

https://www.facebook.com/malgorzatamarkiewiczofficial/
https://www.instagram.com/malgorzatamarkiewiczofficial/

Kontakt / Management:
Mariusz Stasiak
tel. 602 121 515
mail: biuro@imageteam.net

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Nie dostałeś się do szkoły pierwszego wyboru? Rekrutacja uzupełniająca w Olsztynie trwa! 

Trwa rekrutacja uzupełniająca do Liceum i Podstawówki Korczaka. Edukacja może wyglądać inaczej.

Koszty eksploatacji floty – gdzie szukać oszczędności?

Każdy przedsiębiorca posiadający firmowe samochody wie, jak szybko rosną wydatki związane z ich codziennym utrzymaniem.

Dlaczego warto sięgać po pieczywo razowe i jak trafnie wybierać wypieki z pełnego ziarna?

Pieczywo razowe od lat zajmuje ważne miejsce w diecie osób, które chcą świadomie komponować codzienne posiłki.

Rzemieślnicze mydła i kremy do golenia. Dlaczego warto zamienić piankę z puszki na tradycyjny tygiel?

Zamiana drogeryjnej pianki w sprayu na rzemieślnicze mydło z tygla to kluczowy krok w walce z podrażnieniami.

Zepsuła się drukarka? Sprawdź zanim zapłacisz za nową

Awaria drukarki w złym momencie potrafi zatrzymać pracę całego biura.

Jaką przyczepę jednoosiową wybrać do swoich potrzeb

Wybór odpowiedniej przyczepy jednoosiowej wymaga analizy kluczowych parametrów technicznych, które decydują o jej funkcjonalności i bezpieczeństwie.

Jakie oprogramowanie dla firmy produkcyjnej wybrać

Wybór odpowiedniego oprogramowania dla firm produkcyjnych jest kluczową decyzją, która wpływa na efektywność operacyjną i konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Cyna do lutowania w laskach – jak czytać oznaczenia LC i dobrać spoiwo do materiału

Laski lutownicze to jedna z najstarszych i jednocześnie najszerzej stosowanych form spoiwa do lutowania miękkiego.

Jak dobrać płytki do mieszkania w bloku? Praktyczny poradnik przed remontem

Wybór wykończenia podłóg i ścian w bloku wymaga balansu między estetyką a funkcjonalnością.

Produkcja krótkoseryjna: proszek, forma czy frezowanie

Produkcja krótkoseryjna to obszar, w którym najczęściej podejmuje się złą decyzję technologiczną.

Producent zasilaczy UPS ? na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy?

Wybór odpowiedniego producenta zasilaczy UPS jest kluczowy dla zapewnienia stabilności zasilania w wielu branżach.

Sprzedaż wysyłkowa a kasa fiskalna – kto powinien ją posiadać?

Sklep internetowy w wielu przypadkach może działać bez kasy fiskalnej, jednak ewidencjonowanie sprzedaży i wydawanie paragonów bywa konieczne.

Jak otworzyć salę zabaw w Olsztynie? Rodzice podpowiadają, na czym naprawdę warto się skupić

Pomysł na własną salę zabaw może wydawać się prosty: znaleźć odpowiedni lokal, zamontować konstrukcję, przygotować kilka stolików dla rodziców i otworzyć drzwi.
reklama
reklama