-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak olsztynianie robią zakupy w sieci? [INFOGRAFIKA]

WiadomościJak olsztynianie robią zakupy w sieci?

Polska platforma zniżek Picodi.com przetworzyła statystyki zakupów w sieci za 2018 rok i opublikowała raport, z którego dowiemy się, jak wygląda portret kupujących w internecie, w które miesiące, dni tygodnia, a nawet o której godzinie robimy zakupy najaktywniej oraz ile pieniędzy internauci wydają średnio na zakup.

reklama

Mieszkańcy Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego w większości robią zakupy po staremu – czyli korzystając z komputerów stacjonarnych i laptopów (79%). Zaledwie 19% wszystkich transakcji w internecie to zakupy za pomocą smartfonów, a 2% – z tabletów.

Interesująco prezentują się średnie wartości zamówienia z poszczególnych urządzeń. Wydatek przeciętnego użytkownika smartfona jest o 36 zł mniejszy, niż internautów, preferujących zakupy z komputera (160 i 196 zł odpowiednio). Najwięcej wydają z kolei użytkownicy tabletów – aż 230 zł.

reklama

Jak olsztynianie robią zakupy w sieci? [INFOGRAFIKA] Wiadomości

Kobiety Olsztyna zdominowały zakupy internetowe – na nie przypada aż 67% wszystkich transakcji w sieci. Jeśli chodzi o wiek, to przewidywalnie dominują osoby młode: 40% wszystkich zakupów w sieci zrobiły osoby w wieku 18–24 lata, a 30% – 25–34 lata.

reklama

Najwięcej zakupów internauci z Warmii i Mazur robią w listopadzie i grudniu, czyli w Black Friday i przed świętami Bożego Narodzenia. A najdroższe zakupy robimy w lipcu i lutym (średnia wartość zamówienia wynosi wtedy odpowiednio 255 i 244 zł).

Jeśli wierzyć statystykom, to niedziela to najpopularniejszy dzień na zakupy w sieci, co może być konsekwencją zakazu handlu w niedzielę. Godziny szczytu z kolei przypadają na wieczór, pomiędzy 20 a 22.

Wśród najpopularniejszych produktów, które kupujemy w sieci są odzież i obuwie, artykuły sportowe, elektronika, kosmetyki i perfumy i artykuły dla dzieci.

Olsztyn a reszta Polski

Jak olsztynianie robią zakupy w sieci? [INFOGRAFIKA] Wiadomości

Średnia wartość zamówienia użytkowników sklepów internetowych z Olsztyna i Warmii i Mazur wynosi 196 złotych. Na Mazowszu ten wskaźnik wynosi 213 zł, a na Podlasiu – 182 zł. W porównaniu z innymi regionami procent zakupów mobilnych u nas jest jeden z najniższych. Najbardziej mobilnie zakupy robi się w Lubuskiem, Łódzkiem i na Pomorzu.

Przeczytaj także:

Markowe stroje polecane przez najlepszych

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
hehehe
9 maja 2019 08:37

Na ostatniej grafice wkradł się Tusk, powinny być zmienione proporcje – więcej zakupów przez komputer, mniej przez smartfona. Kolory na odwrót

Popularne
Ogłoszenia