fbpx
22 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńscy twórcy wyróżnieni we Wrocławiu

OlsztynOlsztyńscy twórcy wyróżnieni we Wrocławiu

Marta Stachniałek i Piotr Parulski zostali zauważeni podczas festiwalu Port Literacki. Obydwoje zsotali wyróznieni w ramach Połowu 2014. 

reklama

W ostatni weekend kwietnia we Wrocławiu odbył się ogólnopolski festiwal Port Literacki, który organizowany jest przez Biuro Literackie. Podczas dwóch dni odbyły się prezentacje artystyczne i wyłoniono laureatów konkursów na najlepszy komiks na podstawie utworu poetyckiego, najlepszą filmową adaptację wiersza i konkurs Połów 2014. W tym ostatnim wyróżniono Martę Stachniałek i Piotra Parulskiego, dwójkę poetów związanych z Olsztynem. Połów to projekt realizowany od 2005 roku, który skierowany jest do autorów przed debiutem książkowym. Jego celem jest zauważenie i wyróżnienie najciekawszych młodych twórców oraz ułatwienie literackiego startu. W poprzednich latach w Połowie wyróżnieni zostali między innymi: Sławomir Elsner, Łukasz Jarosz, Szczepan Kopyt, Agnieszka Mirahina, Monika Mosiewicz, Julia Szychowiak. Ich debiuty nominowane były do licznych nagród literackich. 

Olsztyński hejnał wybrzmiał w Lublinie

Wyróżniona Marta Stachniałek urodziła się w 1985 roku w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Obecnie mieszka w Warszawie. Piotr Parulski urodził się i nadal mieszka w Olsztynie. Jest tegorocznym stypendystą Prezydenta Miasta Olsztyna w dziedzinie literatury.

reklama

KM

MARTA STACHNIALEK
Marta Stachniałek (fot. archiwum własne)

Piotr Parulski
Piotr Parulski

reklama

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Olsztyński hejnał wybrzmiał w Lublinie
Olsztyński hejnał wybrzmiał w Lublinie