-3 C
Olsztyn
czwartek, 7 grudnia, 2023
reklama
reklama

Wybory na telefon. Miasto pomoże niepełnosprawnym

OlsztynWybory na telefon. Miasto pomoże niepełnosprawnym

Ratusz chce ułatwić udział w niedzielnym głosowaniu niepełnosprawnym olsztynianom. Telefonicznie będzie można zorganizować transport, który dowiezie do wybranego lokalu wyborczego.

reklama

W wyborach parlamentarnych w Olsztynie swoje głosy będziemy oddawać w 101 obwodowych komisjach. 14 z nich to komisje zamknięte – w szpitalach albo w areszcie. Są także lokale specjalnie przystosowane do przyjęcia osób niepełnosprawnych – łącznie 35 takich miejsc.

Wzorem minionych głosowań także 25 października będziemy służyć pomocą w dostaniu się do komisji wyborczych – informuje olsztyński ratusz. – Z transportu zorganizowanego przez Urząd Miasta będą mogły skorzystać osoby z zaświadczeniem o stopniu niepełnosprawności lub mająca problemy z poruszaniem się, wraz z opiekunem.

reklama

Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie w niedzielę (25.10) w godzinach 9 – 19 pod numerem telefonu 504 043 001. O godzinie przyjazdu transportu będzie decydować kolejność przyjęcia zgłoszenia. Niedzielne głosowanie odbędzie się między 7 a 21.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia