12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Olsztyńscy szabliści rywalizowali w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie

Strona główna Wiadomości Olsztyńscy szabliści rywalizowali w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie
reklama

W sobotę i niedzielę olsztyńscy szabliści rywalizowali w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie. W mistrzostwach mieli prawo startu najwyżej sklasyfikowani juniorzy młodsi. Wśród 84 szablistów na planszach walczyli zawodnicy UKS Hajduczek Olsztyn – Klaudia Malgrem, Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Filip Kusak, Piotr Kozłowski i Oskar Kusak oraz UKS Riposta Olsztyn – Dominika Szymaniak i Jakub Wesołowski.

Pierwszego dnia odbył się turniej indywidualny. Wszystkie zawodniczki pomyślnie przeszły fazę grupową awansując do fazy play off. Pierwsze walki pucharowe przegrały: Dominika Szymaniak z Zuzanną Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec) 4:15 oraz Nina Kondrusik z Ewą Zając (TMS Zagłębie Sosnowiec) 7:15. Aniela Kozłowska wygrała z Natalią Laskowską (AZS AWF Warszawa) 15:7, by w walce o ćwierćfinał ulec Weronice Maliszewskiej (UKS 13 Białystok) 8:15.
Najlepiej z dziewcząt wypadła Klaudia Malgrem. W kolejnych walkach pokonała Julię Szlagę (Grodziski Klub Szermierczy) 15:9 i Gabrielę Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:5. W ćwierćfinale uległa jednak Zuzannie Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec) 10:15, co dało jej bardzo dobre 5. miejsce.
Chłopcy zaprezentowali się równie dobrze, choć emocje wzięły górę, czego konsekwencją było otrzymanie przez Filipa Kusaka czarnej kartki i wykluczenie z całych zawodów.

reklama

Po walkach grupowych w play off walczyli: Filip Kusak, Piotr Kozłowski i Oskar Kusak. Oskar Kusak przegrał swoją pierwszą potyczkę z Dawidem Kopciem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 11:15. Piotr Kozłowski, po wyrównanej i zaciętej walce, pokonał Gabriela Jarka (KKSZ Konin) 15:14. W walce o ćwierćfinał spotkał się z klubowym kolegą Filipem Kusakiem, przegrywając 7:15. Filip Kusak w ten sposób awansował do ćwierćfinału, gdzie uległ Krzysztofowi Kajorowi (Pałac Młodzieży Katowice). Osiągnięty wynik dawał mu 5. miejsce w OOM.
– Filip już po walce kopnął szablę, co zostało uznane przez komisję sędziowską za niesportowe zachowanie, za co otrzymał czarną kartkę. W konsekwencji został wykluczony z zawodów indywidualnych i drużynowych. Niestety, w ten sposób straciliśmy trzeciego zawodnika do drużyny i następnego dnia nie mogliśmy wystawić teamu w rywalizacji zespołów – komentuje Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.
W niedzielę odbyła się rywalizacji drużyn. W zespole UKS Hajduczek Olsztyn zaprezentowały się: Klaudia Malgrem, Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik i Dominika Trager. W pierwszym meczu dziewczęta pewnie pokonały KKSZ Konin 45:24, awansując w ten sposób bezpośrednio do półfinału, gdzie spotkały się z TMS Zagłębie Sosnowiec, przegrywając 28:45. W walce o brązowy medal olsztyńskie szablistki uległy drużynie Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 39:45, kończąc rywalizację na 4. miejscu (starowało 12 drużyn).

– Kolejna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży za nami. Trochę szkoda niewykorzystanych szans medalowych, ale start naszych zawodników można uznać za udany. Świetny start i strefa medalowa Klaudii Malgrem. Szkoda Filipa, który również zrobił życiowy wynik, ale zaprzepaścił go. Jeśli chodzi o naszą drużynę dziewcząt 4. miejsce jest również dobrą lokatą, choć widziałem, jak bardzo przeżyły porażkę w walce o medal. Następna olimpiada młodzieży i nowe szanse na medal za rok. Pracujemy dalej. Gratuluję moim zawodnikom wyników – podsumowuje Adam Sobczyk.

Wyniki indywidualne dziewcząt:
1 miejsce – Julia Cieślar – Zagłębiowski Klub Szermierczy
2 miejsce – Emilia Rowińska – AZS AWF Warszawa
3 miejsce – Weronika Maliszewska – UKS 13 Białystok
3 miejsce – Zuzanna Lenkieiwcz – TMS Zagłębie Sosnowiec
…………………………………………………………
5 miejsce – Klaudia Malgrem – UKS Hajduczek Olsztyn
13 miejsce – Aniela Kozłowska – UKS Hajduczek Olsztyn
23 miejsce – Nina Kondrusik – UKS Hajduczek Olsztyn
27 miejsce – Dominika Szymaniak – UKS Riposta Olsztyn

Wyniki indywidualne dziewcząt:
1 miejsce – Szymon Hryciuk – Pałac Młodzieży Katowice
2 miejsce – Rafał Gałecki – AZS AWF Warszawa
3 miejsce – Krzysztof Kajor – Pałac Młodzieży Katowice
3 miejsce – Oskar Peliński – Zagłębiowski Klub Szermierczy
…………………………………………………………
13 miejsce – Piotr Kozłowski – UKS Hajduczek Olsztyn
20 miejsce – Oskar Kusak – UKS Hajduczek Olsztyn
32 miejsce – Jakub Wesołowski – UKS Riposta Olsztyn

Wyniki drużyn dziewcząt
1 miejsce – TMS Zagłębie Sosnowiec
2 miejsce – AZS AWF Warszawa
3 miejsce – Zagłębiowski Klub Szermierczy
…………………………………………………………
4 miejsce – UKS Hajduczek Olsztyn (Klaudia Malgrem, Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Dominika Trager)

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma